Mayweather, Irving’in tarafında: “Özgür zihin kendi seçimlerini yapar, köleleştirilmişler kalabalığı takip eder”


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

Başlığı okuyanlarınız Kyrie Irving’i ve konuyu kesinlikle biliyor.

Birçoğunuz Floyd Mayweather’ı tanımıyor olabilirsiniz. Kariyerini birçok şampiyonluk ve 50-0’lık bir rekorla tamamlayan tüm zamanların en iyi boksörlerinden biri – birçokları için en iyisi -.

Son yıllarda, Manny Pacquiao, Conor McGregor ve Logan Paul gibi mutlaka bokstan değil, tanınmış rakiplerle gösteri maçları düzenledi. İkincisi ile 10’da neredeyse 100 milyon dolar kazandı.. Serveti 450-500 milyon dolar. Bu herşeyi açıklıyor.

44 yaşındaki ayrıca siyah toplumu ve genel olarak toplumu ilgilendiren konularla da ilgileniyor. Bu nedenle Kyrie Irving’e koronavirüse karşı aşılanmama kararıyla ilgili kendi mesajını göndererek şunları söyledi:

Sadece adil davranılmak istiyorsun. Sosyal medyada bir şeyler yazmamaya ve eskisi gibi yapmaya karar verdim çünkü sen harika bir insansın, baba, sporcusun.

Amerika, özgürlüğün, ifade özgürlüğünün, özgür dinin ve sözde seçim özgürlüğünün ülkesidir. Asla para tarafından kontrol edilmedin. Sana saygı duyuyorum, çünkü sen dürüstsün ve kendinsin. Özgür bir zihin kendi seçimlerini yapar, köleleştirilmiş bir zihin kalabalığı takip eder. Bir şey için savaş ya da herhangi bir şey için düş.

Bir adam devrime öncülük edebilir ve doğru olan için savaşabilir. Bir seçim, bir kelime, bir hareket dünyayı değiştirebilir. Lider olduğun için insanların senden bu kadar nefret etmesi çılgınca. Umarım eylemleriniz birçok kişiyi cesaretlendirir ve bunun yeterli olduğunu söylemek için direnir. Sana saygı duyuyorum Kairi, halkın gücü”

Devam filmi Mayweather’ın Instagram’da verildi.

“Seçim, iki veya daha fazla olasılığı önvarsayan bir eylemdir. Eğer doğru anladıysam Amerika bize aşıyı yapma ve yapmama seçeneğini verdi. Zaman geçtikçe, bu seçim zorla elimizden alındı. Yapabileceğimiz işleri, gidebileceğimiz yerleri, yapabileceğimiz aktiviteleri sınırlamak. Söylediklerinin bizim için en iyisi olduğunu söyleyerek bizi boyun eğdirmeye çalışıyorlar.

Ne acıdır ki insanlar aşı yaptırmadıkları için, kendi kararlarını verdikleri için, doğru olmadığını düşündükleri şeylere direndikleri için nefreti, cezayı ve ayrımcılığı kabul ederler.

Her insan en iyi olduğunu düşündüğü kararı kendi vermelidir, eğer yapamıyorsa, o zaman gerçekten özgür değildir. Atalarımız özgürlük için savaştı ve vatanseverler bugün de savaşmaya devam ediyor. Kendilerine söylenenden farklı bir şey yapmaya karar verenleri kınamak doğru mudur? Onları kınıyoruz, çünkü bir seçim yaptılar, çünkü toplumun onlara yapmalarını söylediği şeye uymamayı seçtiler.

Hepimizin ne istediğimizi, bizim ve sevdiklerimiz için en iyisini seçme hakkımız olmalı. Eğer aşı olmayı seçersen, tamam. Aşı olmamayı seçerseniz, tekrar iyi olur. İstediğini seçen ve özgürlüğü seçen herkese saygı duyulur.

Benim için, çocuklarım, sevdiklerim için. Ben hayatı seçiyorum, özgürlüğü”

Ayrıca okuyun:

Mayweather, 10’da Jordan’dan fazla gol atan boksör

Kyrie Irving: “Aşı için aktif eylemden emekli olmayacağım”

Nets: Carey Irving’in lehine aşı protestosu (Video)

Irving için Iguodala: “O bir Top-75 oyuncusu değil, en azından bir Top-20”

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.