Panathinaikos blogu: “Yıldızlara Yolculuk”, alternatif başlık: “Değerleri Hatırlatma”


Giannis Rammas tarafından / irammas@eurohoops.net

Devam etmeden önce benimle ilgili iki temel şey. İlk, çok film izlerim. Çok. olduğu sürece ingilizce konuşanlar. Oh evet. Ve oyna ünlü aktörler. En azından bir kardeş bul. Olmalı özel durum her şeyi görmek için oturacağım yer. Ama bu durumda bile ya bir Oscar ya da gişede kayan bir film olacak. Hepsi olmasa da çoğu, hiç görmediğim aktörler. O zaman, evet, yapacağım istisna ağızlarından çıkanları anlamamak ve sadece altyazılara güvenmek. ama hadi ama Modern Yunan sinemasını izlemiyorum. Ve ne dediklerini bana bildirin, tüm aktörleri bana bildirin. Ne de “Siyasi Mutfak” Görmedim, bir şey var. “1968” bile değilbir (basketbol) sorunu nedeniyle “görmem gereken”.

o yüzden geliyoruz benim için ikinci önemli şey, ki bu temelde ilk. Ne yapacağımın söylenmesini istemiyorum. Tekrar gidelim çünkü doğru yazamadım. Yapacağımı bildiğim şeyi yapmamın söylenmesini istemiyorum. Bana söylerlerse, otomatik olarak olur zevksiz iş benim için.

Bu yüzden beni Panathinaikos’tan aradıklarında ve bana bir kod göndereceklerini söylediklerinde hayat (geri kalanından önce) filmi görmek için “Yıldızlara Yolculuk”, hemen düşündüm: “Vay! ‘Bir Yunan filmi izlemeliyim’, ‘Onun hakkında da yazmam gerekiyor’. ikisinde de sıfır. Ben de öyle düşünmüştüm saf.

İlk, filme harcadığım neredeyse iki saati geri istemiyorum. Bölümün 100 yılıyla ilgili olduğu için değil, yani “hepsi PAO!”, Ama çünkü ne zaman başladı ne zaman bitti. Zaman çok mutlu geçti. Ayrıca, belgesel tarzı değil, filmde sunulan durumları tam olarak yaşadıkları gibi anlatmak için oyuncular tarafından canlandırılan gerçek hayat karakterleri yoktur. Bana bir film izleyeceğim söylendi ve bir film gördüm.

İkincisi, ama ilk. Bu satırları kimse bana yapmamı söylemeden yazıyorum. Editörümü yakaladığımdan değil. Bunun nedeni film beni gerçekten bir yolculuğa çıkardı ve iki kelime yazmaya değeceğini düşündüm. Ve sadece “Yıldızlara” seyahat etmesi değil, beni dolaştı başka bir çağda özlediğim. (Daha fazla) saf. (daha fazla) değerlerle dolu. Panathinaikos değerlerinin olması şart değil. hayatın değerleri. Hayal eden bir dönem çok uzak. Şimdi (göreceğimiz) bir dönem sadece filmlerde.

ΥΓ. Kurgu ya da değil, filmde bana uymayan iki an vardı. Biri “Zeljko Obradovic” konuşuyor, ikisi de onun hakkında konuşuyor.

ΥΓ2. Ondan bahsettiğimden beri. George Gallos, “Zots” rolünde mükemmel. Sanki onu dinliyormuş gibi. Aksan, çünkü “Zots”un İngilizcesi Panathinaikos sırasında asla bu seviyede değildi.

ΥΓ3. George Gallos “Zot” olarak mükemmel, Danis Katranidis ise Pavlos Giannakopoulos olarak daha istisnai. Başarılı olacak aksanı yoktu, ama diğer her şeyde başarılı oldu.

ΥΓ4. Sinemalarda vizyona girmeden çok önce nasıl göreceğinize dair bilgiler aşağıdaki gönderide:

En son haberleri buradan okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.