The Suns Artık Şampiyonlukların Kolay Kazanılmadığını Biliyor

Kolay değil. Hiç kolay olmadı. Kolay olmamalı.

Bu Phoenix Suns için son ders.

Milwaukee’de Devin Booker’ın neredeyse tüm şutlarını kaçırdığı ve yedek kulübesine düştüğü, Deandre Ayton’ın faul belası yaşadığı Milwaukee’deki 3. Maçtan sonra o süpürme hayalleri gitti, kimse Giannis Antetokounmpo’yu arka arkaya ikinci maçta koruyamadı ve ne oldu? üçüncü çeyrekteki yakın eşleşme bir anda bozguna uğradı.

NBA Finalleri yine bir seri, Bucks Pazar günü 120-100 kazanarak 2-1’i geçti ve Çarşamba günü kendi sahasında 4. maçla berabere kaldı. Bu da, 1. ve 2. Oyunlardan sonra uçan Phoenix’in önümüzdeki iki günü Milwaukee’de Bucks’ın 3. Oyunda daha fazla çaresizlikle oynamasının ardından gücünü nasıl geri alacağını bulmaya çalışarak geçireceği anlamına geliyor.

Suns koçu Monty Williams, “Geleceğini biliyorduk” dedi. ”İyi cevap vermedik.”

Bak, NBA Finalleri taramaları nadirdir. Son 46 yılda sadece altı kez oldular. Bu seride şimdiye kadar olan tek şey iç sahanın korunduğu; Phoenix, Valley’de Oyun 1 ve 2’yi kazandı, Milwaukee Deer District’e gitti ve Game 3’ü aldı. Form tutuldu.

Panik yapmanın sırası değil. Bununla birlikte, Antetokounmpo’nun dizi açıkça onu geri tutmuyor. Jrue Holiday daha iyiydi. Khris Middleton iyi oynadı. Bobby Portis, Milwaukee’ye önemli dakikalar verdi. Bucks kendi yolunu buldu.

Suns forveti Jae Crowder, ”İyi olacağız.” dedi. ”Film izleyeceğiz, bunu konuşacağız, adam edeceğiz… ve sadece cevap vereceğiz.”

Booker üçüncü çeyrekte 48 saniye ile değiştirildi ve sahadan 14’e 3 ve 3 sayılık mesafeden 7’ye 1 şut çektikten sonra geri dönmedi. En son 10 Şubat 2020’de Lakers’a karşı bu kadar kötü şutunu çekmişti – neredeyse bir buçuk yıl önce. Attığı 10 sayı, bu sezon 86 maçtaki en düşük ikinci toplamını temsil ediyordu.

Booker, ”Böyle geceler var” dedi. ”Benim için en önemli kısım maçı kazanmak ve biz bunu yapmadık. Ben buna daha çok sinirleniyorum. Ama burada birkaç gün tatilimiz var ve hemen geri döneceğiz.”

3. maç sadece onun hatası değildi, yakın bile değildi. Ayton’ın faul sorunu da bir başka büyük sorundu. En büyük sorun, art arda ikinci oyunda, diğer uçtaki iki kez MVP’nin nasıl durdurulamadığıydı. Antetokounmpo, NBA Finalleri tarihinde aynı seride birden fazla 40 sayı, 10 ribaund maçına çıkan dördüncü oyuncu; diğerleri Shaquille O’Neal, LeBron James ve Elgin Baylor. Ve bunlardan sadece O’Neal ve Antetokounmpo art arda maçlarda bunu başardı.

Suns, serbest atış farkı konusunda biraz homurdandı; takım olarak 16 atış yaptılar, Antetokounmpo tek başına 17 atış yaptı. (”Fauller hakkında herkesin önünde şikayette bulunmayacağım” dedi Williams, hemen ardından serbest atış numaralarını gösterdi.) Scott Foster oyuna atanan hakemlerden biriydi; Paul, Foster’ın yönettiği bir sezon sonu müsabakasında oynadığı son 11 kez, Paul’ün takımı kaybetti. Bu, Paul’ün sakatlık veya virüsle ilgili nedenlerle kaçırdığı iki maçı – Golden State’e bir 7. Maç kaybı, bu playofflarda daha önce bir galibiyet – içermiyor.

Bu Foster’da, aramalarda veya serbest atışlarda değildi.

Bucks basitçe sıraya girdi, meydan okumayı kabul etti ve Antetokounmpo’yu seriye geri döndürdü.

Paul, ”Bir şekilde, bir şekilde bir duvar inşa etmeye çalışmalı ve adamın gol atmasını engellemeye çalışmalıyız” dedi.

Milwaukee, Phoenix’i büyük bir belada, 0-2 geride bıraktı ve NBA şampiyonluğunu kazanma konusundaki gerçekçi umutlarını kurtarmak için 3. Maçı kazanması gerekiyordu.

Suns’ın durumu o kadar da vahim değil.

Bununla birlikte, Pazar günü Milwaukee’nin adım atıp yanıt verme zamanıydı. Çarşamba günü sıra Phoenix’e gelecek. Ve o zamana kadar Suns’ın cevapları yoksa NBA Finalleri dördüncü maçın son zili çaldığında üçün en iyisi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.