2020-21 Basketball CL: Playofflardaki Her Takımın En Güçlü Yönü – II. Bölüm

By Semih Altınbaş / info@eurohoops.net

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2020-21 sezonunun grup aşamaları oynandı ve playoff safhasına geçiş yapılıyor.

Bu bölüme gelinirken 5 temsilcimizden 3’ü sağ salim gruplarından çıktı. Darüşşafaka Tekfen ve Galatasaray gruplarını sonuncu olarak tamamlayıp uluslararası organizasyonlara bu senelik veda ederken Pınar Karşıyaka, Türk Telekom ve TOFAŞ, yoluna playofflarda devam edecek.

16 takımı 4 farklı gruba ayıran playoff turu ise önümüzdeki mart ayının başı itibarıyla başlayacak ve ay boyunca her ekip 6 maçlı rövanş sistemiyle gruplarından bir kez daha çıkış yolunu kovalayacak.

Eurohoops Fırın ise önümüzdeki ay çok daha sık bahsedeceğimiz bu aşama öncesinde temsilcilerimiz de dahil olmak üzere her ekibin normal sezon aşamasında göze çarpan güçlü yönlerini ele alıyor.

Dün (16 Şubat) I ve J gruplarına göz atmıştık. Bugünkü bölümde ise K ve L gruplarına konuk oluyoruz.

2020-21 Basketball CL: Playofflardaki Her Takımın En Güçlü Yönü – I. Bölüm

K GRUBU

SIG Strasbourg

Normal sezon serisi: 6 maçta 4 galibiyet – 2 mağlubiyetle E Grubu lideri
Playofflardaki rakipleri: Türk Telekom, Nizhny Novgorod, AEK Atina

EN GÜÇLÜ YÖNÜ: BONZIE KOLON

Jaromir Bohacik ve Brandon Jefferson’la pozisyon yaratma yolunda ciddi bir yetiye sahipler fakat bu yeterli durmuyor. Bohacik – Jefferson ikilisinin BCL’de bir takımı ne kadar ileri taşıyıp taşıyamayacağı diğer parçalarla da çok ilişkili.

Bu sebeple Ishmail Wainright’ın atletizmi ve fiziksel üstünlüğü, DeAndre Landsdowne’ın şut katkısı (yüzde 50 üçlük isabeti) gibi öğelerin varlığı çok kıymetli.

Bütün bunların ötesinde bir şey var: Bonzie Colson.

Darüşşafaka Tekfen’de izlediğimiz kısa süreçte onun ne kadar değerli bir uzun olduğunu ve önünün ne kadar açık olduğunu zaten keşfetmiştik. Strasbourg’daki performanslarıyla ise 6 maçlık süreçte adeta alev aldı.

Sırtı dönük oyundan müthiş bir üretim sağlayan Colson, 20.2 sayı – 6.5 ribaund – 1.3 asist – 1.8 top çalma gibi ortalamalarla takımın resmen her şeyi konumunda.

Dış şutlarda da yüzde 37.1 gibi bir isabet kaydeden Bonzie Colson hem ligin MVP adaylarından birisi hem de playofflarda takımının AEK ve Telekom gibi rakiplere karşı gruptan çıkabilmek adına en büyük umudu.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir