AEK: Yetkili ve Angola – “Çılgın hayranlar hakkında bir şeyler duydum”


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

AEK, 2021/22 sezonu için kadrosunu çalıştırmaya devam ediyor ve Brian Angola guardlar hattındaki yeni üyesi oluyor.

Kolombiyalı futbolcu, Angola’nın FIBA ​​Avrupa Kupası’nı kazandığı (7 maçta 15 sayı-6.1 ribaund-4.2 asist) Ironi Nes Ziona’dan transfer olurken, İsrail’de 27 maçta 19 sayı-7.1 ile imza attı. ribaundlar-3.3.

Eric Griffin, Stefan Gelovac, Manny Harris (henüz açıklanmadı), Juan Pablo Vaulet, Kino Colom, Niko Pappas, George Bogri, Andreko Fetroi, Andrea Petroi’yi satın alarak AEK’nin kökten değiştiğini hatırlatırız.

Angola, sözleşmesinin imzalanması sırasında şunları söyledi:

“Yeni sezonda AEK formasıyla oynayacağım için harika hissediyorum. Yeni takımım hakkında çok şey duydum. Onun ünlü hikayesini, unvanlarını, onun hakkında duydum.Çılgın hayranlar.

Bu seviyede değerimi ve yeteneğimi kanıtlamak benim için eşsiz bir fırsat. Yunanistan Şampiyonası çok ünlü ve ben de katılacağım için mutluyum “

Duyuru ayrıntılı olarak:

AEK BC, uluslararası Kolombiyalı guard Brian Angola’nın “Kraliçe” ile 2023 yazına kadar iki yıllık bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

ÖZGEÇMİŞ

Brian Angola, 6 Nisan 1994’te Kolombiya, Villanueva’da doğdu ve 1.98 metre boyunda.

Nevada’daki Findlay Prep Lisesi’nde basketbol oynamaya başladı, ardından Kuzey Idaho Koleji’ne (2014-2016) gitti, ancak Florida Eyaletinden mezun oldu.

2018 yazında Yaz Ligi’nde Orlando Magic formasıyla oynadı ve 29 Ekim’de G-League’deki Orlando (Lakeland Magic) yan takımıyla işbirliği sözleşmesi imzaladı.

18 Nisan 2019’da Antwerp’e karşı finalde Belçika Şampiyonası’nı kazanmasına yardımcı olduğu Oostende adına Avrupa’ya transatlantik seyahatini gerçekleştirirken, 13.5 sayı, 4.2 ribaund ve 2 ile Finalin MVP’si oldu, Ortalama 5 asist.

15 Şubat 2020’de Sırbistan ve Partizan’a transfer oldu ve ABA Ligi’nde iki maçta 10 sayı ve 6 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Yunanistan’a gelmeden önceki son durağı, Angola’nın 7 maçta 15 sayı, 6.1 ribaund ve 4.2 asist ortalamalarıyla FIBA ​​Avrupa Kupası’nı kazandığı İsrail ve Ironi Nes Ziona oldu. İsrail Şampiyonası’nda 27 maçta 19 sayı, 7.1 ribaund ve 3.3 asist ortalamaları tutturdu ve takımının playofflara kalmasına yardımcı oldu.

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.