Antetokunbo: Sepolia’dan Giannis … NBA’de zirvenin fatihi! (video ve resimler)

Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

THE 6 Aralık Yunan basketbolu ve Yunan sporları için özel bir gün. Hayır, Milli takımın büyük bir başarısının yıldönümü ya da onun gibi bir şey değil.

Böyle bir gün önce 26 yıl doğdu John Antetokounmpo, kariyerini bitirdiğinde, herkes tarafından Yunanistan için tüm zamanların en iyisi olarak kabul edilebilecek sporcu!

Giannis Antetokounbo bu yıl da en değerli NBA oyuncusu oldu ve LeBron James bile inanılmaz sezonuna rağmen zirveye çıkarken onu durdurmayı başaramadı. Ama Giannis’ten daha iyi değildi, Antetokunbo’nun kendisi de sayılarını geliştirdi. Aksi takdirde ödülü kazanamazdı, rekabet o kadar güzeldi ki …

Bununla birlikte, zirveyi fethetti ve nihai hedef için her zamankinden daha hazır ve olgun görünüyor: Şampiyon yüzüğü!

Giannis Antetokounbo: YALNIZCA MVP’ye katılmak için çok fazla zamanı vardı! (videolar)

2013’ten itibaren NBA’e girdiği ve 2010’un ikinci yarısında havalandığı, ünlendiği, galibiyet aldığı Antetokunbo, dünya basketbolunda adıyla imzalayarak geçen yıl fethine ulaştı. Sevdiğiniz ve sevdiğimiz sporun en üst liginde MVP unvanı ve bu yıl en iyi defans oyuncusu ödülünü alarak bunu tekrarladı!

On yılın sonuncusu (2019). Bir sonraki. On dört oyuncu birden fazla kazandı ve arka arkaya yapmış olan sadece 11 kişi. 20 kişi daha bir sezon başardı. Rakamları görüyorsunuz, azaltmayı yapıyorsunuz ve bunun ne anlama geldiğini anlayacaksınız.

Tarafından Atletik O zamana kadar her şeyden mahrum kalan – ve biz temellerden, yiyeceklerden, harçlıktan, güvenlikten bahsediyoruz – basketbol firmasında ilk adımlarını attı, şimdiye kadar Giannis kısa sürede çok büyük bir yol kat etti.

Ama bunu doğru adımlarla, 24 saat çalışma, istikrarlı ilerleme ve bugün bile sürekli iyileştirme ile yaptı. Zirvede yeterli değil. Belki de 1 numaraya ulaşmanın mümkün olduğunu biliyor. Orada kalmak işin zor kısmı. Ve John müktesebatta yaşamıyor: NBA şampiyonluğu için gitmek istiyor, olabildiğince yükseğe çıkıp orada kalmak istiyor.

Philathlitikos ve 2013 taslağı

İkinci Ulusal’da bir sezon ve A2’de bir sezon, kardeşi Thanasis ve Milli takımımızda tanıdığımız ve gördüğümüz Gikas ve Saloustros gibi oyuncularla birlikte, A1’deki yükselişten birkaç dakika uzakta bir galibiyete ulaştılar. . John’un henüz başrolde, olgunlaşmamış bir yeteneği yoktu. Takımının zirveye ulaşmasına yardımcı oldu, ayrıca küçük milli takımlarda diğerleri arasında Papapetrou, Larentzakis, Bohoridis ve Agravanis ile oynadı.

O zamandan beri istese bile, kim inanırdı, belki kendisi bile değil, gelecek yıl Bucks onu yavaş yavaş kullanacaktı, çünkü onu 2013 taslakta 15. sıradayken seçip 18 yaşında ona güvendiler!

Anthony Bennett 1 numarada olan bir taslak (şimdiye kadarki en kötüsü?) ve kimse dışında hiç kimse John’un standartlarına ulaşmadı, Belki de Victor Olantipo dışında, kendi hype açısından ve MVP ile karşılaştırılmamış. Kafalarını karıştırmayın, değil mi? Her şeyden önce, Danny Edge, 13 numarada Celtics için Kelly Olinick’i seçtiği için açıkça pişman oldu (onu takas etti): “O zamanlar John’un bu kadar yükseğe ulaşacağına inanmadım”, ifadelerinde itiraf etti. Dikkatli olmalıydın …

Wikipedia tablosundaki ilk 16 seçeneğe bakın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.