Antrenör Pitino, Yunan milli takımından ayrılıyor


Aris Barkas/ barkas@eurohoops.net tarafından

Teknik direktör Rick Pitino, Yunan milli takımına yeni bir oyun stili getirdi, ancak takımın geleceği onu içermeyecek.

“Benim için bir gelecek yok”, Victoria Olimpiyat Eleme turnuvasının finalinden sonra basın toplantısında söylediği gibi. “PG’nin eski koçu ve arkadaşı olarak buradayım (ed. not: Yunan pivot George Papagiannis). Ι artık Yunanistan’ın milli antrenörü değilim. Bu benim için tek seferlik. Çok zamanımı alan bir şey. Altı hafta sürdü ve hala evde bir ekibim var”, Pitino’yu Iona kolejinden bahsederek açıkladı.

“Bu tek seferlik bir anlaşma”, Hall of Fame koçunu detaylandırdı. “Yunanistan’da henüz federasyondan kimin sorumlu olduğunu bile bilmiyorlar, ancak bu hafta kurmaya çalıştığımız şeyi sürdürebilecek çok sayıda harika Yunan antrenörü var ve kesinlikle onlara yardım etmek için oradayım. yol. Yunanistan’ı seviyorum, koçluk yaptığım oyuncuları seviyorum ama bu benim için tek seferlik bir anlaşma” dedi.

Antrenör Pitino ile Yunan basketbol federasyonu arasında sorunlu bir ilişki var ve onunla Yunan milli takımı arasındaki işbirliği bu yaz devam etmeyecek. Sonuçta Pitino bu iş için gönüllüydü, sözleşmesi yoktu ve maaş almıyordu.

Pitino’nun Yunan basketbolu ile ilgili söyleyecek sadece iyi şeyleri var ve milli takımın geleceği hakkında şunları ekledi: “Bu koşuda çok şey başardık ve Yunanistan’da genç oyuncuların gelişim aşamalarında çok şey geliştirmemiz gerekiyor. Böylece yolun aşağısında bir Papagiannis veya bir Spanoulis olurlar. Geliştirilmesi gereken çok şey var”

O daha sonra Twitter’da eklendi: “Yunanlı oyunculara koçluk yapmak harika bir koşuydu. Büyük bir tutkuları var ve onları her zaman uzaktan destekleyeceğim. İlkeler ve üslup öğrenildi ve gelecek parlak!”

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir