Barea, Nowitzki’nin Miami’den ve Büyük Üçlü’den nefret ettiğini söylüyor


Antonis Stroggylakis / info@eurohoops.net tarafından

Dirk Nowitzki, Miami Heat’i aşırı derecede beğenmedi ve en çok reklamı yapılan Üçlüsü, eski takım arkadaşı JJ Barea’ya göre Lebron James, Dwyane Wade ve Chris Bosh’tan oluşuyordu.

JJ Redick’in “The Old Man and the Three” podcast’ine verdiği röportajda Barea, Nowitzki’nin Heat ve ünlü güç üçlüsünden “nefret ettiğini” ve bunun 2011’de şampiyonluğu kazanma motivasyonunu daha da artırdığını söyledi.

Kaybetmemize izin vermeyecekti. Bütün yılı buna hazırladığı şekilde… Miami’den, Lebron’dan, Wade’den, Bosh’tan nefret ediyordu. Bunu asla söylemeyecek ama dayanamadı, ”dedi Barea. Porto Rikolu gardiyan, 2004’ten 2011’e kadar Nowitzki ile takım arkadaşıydı ve ardından Dirk’in basketboldan emekli olduğu 2014’ten 2019’a kadar.

Hazırlandı. Fazla konuşmuyor. Örnek olarak liderlik ediyor. Ama o yıl konuşurdu ve yüksek sesle konuşurdu ve parmaklarını gösterirdi ”diye ekledi Barea. “O özeldi, o yıl farklı bir zihniyete sahipti. Nowitzki, 2006 Finalleri’nde önceki gezisinde Wade’s Heat’e yenilmişti.

2011 Finalleri sırasında Nowitzki, 4. maçın galibiyetinde hararetle oynadı. Birkaç gün sonra, video görüntüleri Lebron ve Wade’in öksürük sesleri çıkardığını ve Nowitzki’nin hastalanmasıyla alay ediyormuş gibi güldüğünü gösterdi.

Bu Nowitzki’yi yüzük arayışında daha da güçlendirdi.

“Lebron ve Wade, biraz rahatsızlanınca öksürerek onunla dalga geçmeye başladığında, bu onu gerçekten incitti” Barea. “Kasedi gördü ve bu onu gerçekten incitti. Ona biraz fazladan verdi, ihtiyacı yoktu. Ama onları bitirmesi için ona biraz fazladan verdi. “

https://www.youtube.com/watch?v=LoOXKha7uL4

Barea ayrıca Luka Doncic ve potansiyeli hakkında şunları söyledi: “Sadece ürperiyor. Hâlâ bir sonraki adımı atmadı ”

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir