Barselona’yı (hala) destansı bir gecede “öldürün”!


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Zenit tarih yazmaya devam ediyor. Euroleague play-off’larına ilk kez katıldıktan sonra, galasında ilk galibiyetini almayı başardı.

Rakip tek başına kolay değildi, Barcelona final 74-76’nın ardından 1. maçta evini savunamadı.

Rusların bu büyük “ikilisi” Kevin Pangos’un imzasını taşıyordu. Kanadalı gardiyan, geçen yaz ayrıldığı eski takımına “yaralandı” ve bu yılın 13.3 sayı, 6.7 asist ve sıralamada 14.9 ile onun yılı olduğunu doğruladı.

Ve sabahtan itibaren güzel bir gün göründüğü için, 28 yaşındaki oyuncu ilk yarıda buna göre hareket etti ve 14 sayı (2/2 iki sayı, 3/3 üç sayı, 1/1 şut), 6 asist saydı. 16:56 reyting sisteminde 3 ribaund, 4 galibiyet faul ve 26 sayı ′!

Sonunda en iyiyi korudu, çünkü kendi elinden – ve özellikle de soldan – üç sayılık bir sayı ile 68-71’i 68-71 yaptıktan sonra zafer kazandı. 74-74’lük skorla Pangos atışı yaptı, güzel bir hamle ile topu attı ve 10 ”kaldı, ancak hiçbir şey değiştirmeden final skorunu yazdı.

Final, onu 19 sayı (3/3 iki sayı, 4/6 üç sayı, 1/1 şut), 9 asist, 3 ribaund, 7 galibiyet faul ve 33 puanla galip buldu. sezonun en kaliteli ve eğitimli oyun kurucusu!

Tüm bunlar, Panathinaikos’a karşı (33) puan, üç puan (7) ve sıralamada (41) rekor kıran kapsamlı kariyer çıkışından birkaç gün sonra!

Xavi Pascual bunu birkaç gün önce ERT’de söylemişti:

“Pangos’a sahip olduğum için şanslıyım. Onu imzaladığımız için mutluyum ve o bizim liderimiz. Her seviyede ilerleme kaydetti, normal zamanda en iyi 15 oyuncu arasındaydı “

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.