Başkan Fener: “Yeni sezona neredeyse hazırız – Bütçeyi 12 milyon azalttık.”


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Ali Kots’un bu yılki bütçenin 19 milyon olduğunu, basketbol departmanının açığının ise 11-12 milyon avroya ulaştığını açıklayan Fener başkanı, kadronun önümüzdeki sezon hemen hemen aynı olacağını vurguladı.

Analitik olarak:

Basketboldan bahsetmişken, Efes’i Euroleague’i kazandığı için tebrik edelim. Türk takımlarının kaç Final Four ve kaç galibiyet aldığını görünce Türk basketbolunun bir üst seviyeye çıktığını anlıyorsunuz.

Zots’un ayrılmasından sonra, Kokoskov devraldı. Onunla harika sonuçlar aldık ve bir noktada son 16 maçta 14 galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Obradovic gibi bir efsanenin ardından geçiş kolay değil. Türk basketbolunun gelişimine katkı sağladığı için şapkasını çıkarıyoruz. Onun katkısıyla ülkemizin basketbolu bir üst seviyeye çıktı. Onun gidişinden sonra bütçemiz 1/3 oranında azaldı, yani 30 milyon eurodan 19 milyon euroya düştük. Zor bir yıl geçirmemizi bekliyorduk.

Aldığımız sonuçlara göre bu yıl Final Four’a kalabileceğimizi düşündük. Ancak, her birimizin hangi günahı işlediğini ve şansın bizden yana olmadığını bilmiyorum. İlk beşimizden dört oyuncu sakatlandı ve sonra sıra CSKA’ya geldi. Onlar aşılandı, biz olmadık. Dolayısıyla koronavirüsten çok etkilendik. Eksiklerimiz vardı ve her şeyde Veseli yaralandı.

Takımımız yeni sezona hazır. Bir veya iki ekleme daha yapılabilir, ancak yıldız oyuncular değil. Diğer takımlar oyunculara çok para teklif ediyor ve bundan böyle anlaşıyorlar. Ancak, yılın farklı bir Fenerbahçe’si olacak. Geçmişte basketbol bölümündeki açık 18-19 milyon euroydu. Şimdi ise 11-12 milyon euro seviyesinde. Ama diğer sporları da eklersek bu 25 milyon avroya tekabül ediyor” dedi.

En son haberleri BURADAN okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.