Basketbol Şampiyonlar Ligi: Play-off’larda dört geleneksel güç TEKRAR!

Giannis Askounis / info@eurohoops.net tarafından

BCL playofflarındaki 16 takımdan dördü organizasyondaki ve playofflardaki rakiplerinden ekstra deneyime sahip. AEK, Nimburg, Strasbourg ve Tenerife 2017 yılından itibaren varlıklarını vermeye başlamış ve o günden bugüne kesintisiz olarak kurumun üyesidir.

Aslında, AEK 2018’den beri unvanın sahibidir ve 2020’de finalde yer aldı ve mağlup oldu. Burgosİspanyol ekibi Sermandini – Bogri 2017’nin ilk şampiyonluğunu kutladı ve finalist oldu Son dört tarafından fethedildiği 2019 yılında Virtus Bologna.

Eurohoops size sunar ve aynı zamanda geçmiş yıllarda Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin dört geleneksel gücünü size hatırlatır!

AEK

ilk sezon 2016/17 Yunan basketbolunun “Kraliçesi” grup aşamasında ikinci sırada yer aldı ve eleme oldu. Juventus, fakat “16” da teknik direktör Yuri Zdovch ile elendi Final Four’un bir sonraki finalistinden Monako.

THE 2017/1 sezonu8 aynı zamanda BCL’de AEK’nin en iyisiydi çünkü grupların eleme maçlarında dramatik bir şekilde dışlamak zorunda kaldıktan sonra Atina Final Four’una ulaşmak Nimburg ve Strasbourg. Unutulmaz randevusunda OAKA ekibi -sonra- Dragan Sakota başlangıçta zorlu bir yarı finalde elendi Murcia ve finalde galip geldi Monako 2017’nin dışlanması için “intikam” almak.

Ve 2019’da “sarı-siyahlar” Basketbol Şampiyonlar Ligi play-off’larında yer aldılar ve eledikleri favori oldular. “16” PAOK’un “iç savaşı”, ancak çeyrek finallerde Tyrese Rice tarafından Bamberg onları “durdur” ve Final Four’a hak kazandılar Anvers.

Sonunda geçen yıl AEK, özel bir yıl içinde koronavirüsÇeyrek finallere kalifiye olan OAKA’ya ev sahipliği yaptı Final-8 olayın ve nispeten kolayca dışlama “8” Nimburg’da ve yarı final Dijon’da, ama finalde Burgos kupayı kazanarak aşılmaz bir “engel” olduğunu kanıtladı.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.