Batum’dan gelen nefeste zafer bloğu

Batum’dan gelen nefeste zafer bloğu


Tης Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Luka Doncic 16 sayı, 18 asist ve 10 ribaund ile triple-double yaptı, ancak kariyerinde ilk kez finale çıkmadan önce turnikeye ulaşan ve ABD takımıyla karşılaşan Slovenya’ya yenildi. Prepelic büyük kahraman olma fırsatına sahipti, ancak turnikede gol atmadan kısa bir süre önce Nicolas Batum tarafından geçildi ve Fransa’yı yenilmez tutarak madalyayı ve büyük finale katılmayı garantiledi.

Şimdi Fransızlar Amerikalıları 2/2’lik bir farkla tahtından indirmeye çalışacak, korkunç Slovenya ise küçük finalde ilk madalyasını Avustralya’ya karşı alacak ve tam olarak aynı amaca sahip ancak daha fazla girişimde bulunarak başarılı olacak.

Oyun heyecan vericiydi ve herkesi sonuna kadar merakta tuttu. Slovenya, Luka Doncic ve Mike Tobey sayesinde daha iyi başladı, ancak Fransızların çözümleri DeColo ve Fournier ile bulması, Rudy Gomber’in raketiyle basketleri bloke etmesiyle liderliği koruyamadı. Ancak Doncic’in Amerikan pivotuyla yaptığı pick-and-roll’ı durduramadı.

Fransızlar, ikinci yarıda çok fazla şut kaçıran ve deneme yapmayan, Fransız savunmasından yorulan ancak başarılı olan Doncic’e (Luau, Fournier, Batum) sürekli puan değiştirerek on sayılık farkı 69-59’a getirmeyi başardı. bitirmek ve takım arkadaşlarının basketleri Slovenya’yı oyunda tutmak için.

Avrupa şampiyonu 73-72’ye düşerek 78-78 berabere kalırken, daha sonra ilk golcüsü Mike Tobey’in basketiyle 85-85’e kaldılar. Blazic iki atak “fırlattı”, Luau Cabaro 90-85 sona ermeden 55 “büyük bir üçlük attı!

18. asisti Doncic ve Prepelic’in üçlüğü ile Slovenya hemen geri döndü ve 33” kala 90-89’a indirdi. Daha önce bir atışı kaçırmıştı ve sonunda ölümcül olduğu kanıtlandı.

De Colo, Fransızları ele geçirmeyi başaramadı ve Slovenler, zaferi nefes nefese alma şansı buldu. Clement Prepelic açık koridoru buldu, ancak bir makine Tanrısı olarak, büyük Nikola Batum atıldı ve Sloven’i turnikede kesti ve finale “üç renkli” kalifikasyonu verdi.

ON DAKİKA: 27-29, 15-15, 29-21, 19-24

FRANSA (Cole): Batum 3 (1), De Colo 25 (3), Fal, Fournier 23 (4), Gomber 9, Hertel 6, Louaou 15 (3), Dilikina, Yaboussele 9 (1)

SLOVENYA (Sekulic): Blazic 14 (2), Cancar 11 (1), Dimetz 4, Doncic 16 (2), Dragic 1, Crobat 3 (1), Muric, Nikolic, Prepelic 17 (2), Tobi 23 (2) .

En son haberleri görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir