Burgos artık BCL’nin işaretçisi


Aris Barkas / barkas@eurohoops.net tarafından

Profesyonel bir ekibe sahip olmaya 2015 yılında başlayan bir kulüp için San Pablo Burgos’un saha içi ve dışı başarısını ölçmenin yanı sıra eşsiz bir başarıdır. Ancak Burgos’un başarısını daha da özel kılan şey, Baksetball Şampiyonlar Ligi’nin sunduğu tüm avantajlardan tam anlamıyla yararlanan kulüp olmasıdır.

Sadece 1994 yılında Miraflores adıyla kurulmuş olmasına rağmen, Burgos’un hızlı yükselişi sadece mutlu bir kaza değil ve Basketbol Şampiyonlar Ligi kulübün gelişiminde büyük rol oynadı.

İspanyol Liga Endesa’nın son derece rekabetçi ortamında, Burgos hala yerel süper güçler arasında yerini bulmaya çalışıyor. Ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde oynama fırsatı yakalayarak bu yönde ilk büyük adımı attı.

2019-20 sezonunun başında teknik direktör Penaroya ve oyuncularından pek bir şey beklemiyordu, ancak takım iki kıta kupası ve kıtalararası bir şampiyonluk kazanmayı başaran sağlam bir takıma dönüştü. Üst düzey.

Ve aynı zamanda, Avrupa basketbolunda neredeyse hiç duyulmamış bir şey olan finansal bir kar bile sağlayabilir. Basketbol Şampiyonlar Ligi sayesinde Burgos, sadece sekiz ayda iki milyon euro kazandı, turnuvanın finansal ödüllerinden tam olarak yararlanarak Final Sekiz veya Final Four’a ev sahipliği yapmak için para harcamak zorunda kalmadan iki şampiyonluk kazandı.

Tabii ki, bu benzersiz bir durum ve geçmişte benzer bir şey yapmış başka BCL kazananları yok. 2019’da evinden uzakta şampiyonluğu kazanan Virtus Bologna bile, BCL’nin beş yıllık tarihindeki en iyi kadrolardan birine sahip olarak, nakit ödülden çok daha fazlasını harcamıştı.

Bu da Burgos’un örneğini Basketbol Şampiyonlar Ligi için daha da değerli kılıyor. Sahada kazanma fırsatınız ve çok fazla para harcamak istemeyen ihtiyatlı bir yönetiminiz varsa, o zaman sadece bir unvanın prestiji değil, aynı zamanda maddi olarak da çok önemli bir ödül olabileceğini kanıtlıyor.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

! function (f, b, e, v, n, t, s) {if (f.fbq) return; n = f.fbq = function () {n.callMethod? n.callMethod.apply (n, bağımsız değişkenler): n.queue.push (bağımsız değişkenler)}; eğer (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.loaded =! 0; n.version = '2.0'; n.queue =[]; t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e)[0]; s.parentNode.insertBefore (t, s)} (pencere, belge, 'komut dosyası', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq ('init', '1768901460005054'); fbq ('parça', 'Sayfa Görünümü'); fbq ('izin', 'hibe');

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.