Clippers’tan Kawhi Leonard Kısmen Yırtık Şüphesi İle Ameliyat Oldu

Clippers’tan Kawhi Leonard Kısmen Yırtık Şüphesi İle Ameliyat Oldu

Clippers’tan Kawhi Leonard, başlangıçta NBC Sports Northwest’te görünen kısmen yırtık ACL’den ameliyat oldu

Los Angeles Clippers forveti Kawhi Leonard, sağ dizindeki kısmen yırtık ACL’yi onarmak için ameliyat oldu. takım açıklandı Salı gecesi. Henüz dönüşü için bir takvim yok.

İki kez Finaller MVP’si, Clippers sezonunun son sekiz playoff maçını sakatlanarak kaçırdı. Leonard, çembere giderken sağ bacağına beceriksizce indikten sonra 4. Maçın dördüncü çeyreğinde Utah Jazz’a karşı 2. turda ayrıldı. O maçın geri kalanı için o hariç tutuldu ve sezonun geri kalanı için geri dönmeyecekti.

Clippers, serinin son iki maçında onsuz Jazz’ı onsuz yenmeyi başardı, ancak Batı Konferansı finallerinde Phoenix Suns’a düştü.

Los Angeles’taki ikinci sezonunda, Leonard maç başına 24.8 sayı, 6.5 ribaund ve kariyer rekoru 5.2 asist ortalamaları tutturdu. %51,2 ile sahadan şut attı, kariyerindeki en yüksek ikinci sayı ve %39,8 ile yayın ötesinden şut attı.

Leonard’ın Clippers’ın bir üyesi olarak son maçını oynama ihtimali var. Bu yaz 36 milyon dolarlık bir oyuncu opsiyonu var, ancak Leonard, reddederse, 39 milyon dolardan başlayacak maksimum bir sözleşme için uygun olduğu serbest oyuncuyu vuracak. Ancak genel görüş Leonard’ın yeniden sözleşme imzalayıp Los Angeles’ta kalacağı yönünde.

Clippers’a geri dönüp dönmediği, Leonard’ın önümüzdeki sezonun Ekim ortasında planlanan başlangıcına hazır olup olmayacağı belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir