Kobe: National Museum of African American History’deki ’08’den T-shirt’ü

ABD Ulusal Afro-Amerikan Tarihi ve Kültürü Müzesi onursal bir hamle yaptı!

Bilindiği üzere, 2008’in 5. Finalinde Kobe Bryant tarafından giyilen forma, şimdi müzede, bir çift LeBron James ayakkabısının yanında, arkasında “eşitlik” yazan ve aynı zamanda diğerlerinde yazılı olan önemli bir konumda. koleksiyon.

Yazıt gelince, şöyle diyor: 1996’da Kobe Bryant, hogh okulundan NBA’e başarıyla geçiş yapan ilk gardiyan oldu. O zamanlar uzmanlar, bu seviyedeki oyuncuların NBA’de rekabet etmesine karşı isteksizdi. “Başarısı ligin yeni oyuncularına yol gösterdi”.

Bryant ve eşi Vanessa, 2016’da 1 milyon dolar bağışlamıştı.

Müze müdürü karakteristik olarak şu yorumu yaptı: “Cobby’nin zeminde ve dışında katkısı dikkate değerdi. Müzemize bağışta bulundu, bu müzenin ülke ve dünyadaki önemini fark etti. Bu hareketi Mart ayında yapardık, covid-19 bunu yapmamıza izin vermedi, ama şimdi onun anısını onurlandırmak için mükemmel bir zaman “.

O maçta (16/6/08), “Kara Mamba” nın 25 sayı (4/11 iki sayı, 4/9 üç sayı, 5/7 şut), 7 ribaund, 4 asist ve 5 top çalma attığını hatırlatmak isteriz, Lakers Celtics’e karşı 3-2 (103-98) geriledi, ancak 6. maçta şampiyonluğu kaybetti.

En Son Basketbol Haberlerini Görün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.