Doğu Konferansı’nda yarışan bu sezonun sürpriz oyuncusu

Detroit Pistons kadrosu neredeyse tamamen yeni ve sezon öncesi iki gün kaldı.

Pistons’un kısa bir eğitim kampı olduğu için, antrenör Dwane Casey sezona devam edecek bazı pozisyon savaşları öngörüyor. Takas, imzalama ve ilgili kadro hareketleriyle dolu çılgın bir ay oldu ve sezonun başlangıcında Pistons, rotasyonlarını düzeltmeye devam edecek.

Basın toplantısındaki sorular çoğunlukla sezon dışı ve kampla ilgiliydi. İşte soruların bazıları ve cevaplar…

Bu yepyeni kadroda bu yıl en çok kimin arttığını görüyorsunuz? Çaylaklar dahil – @Donashello

Birden fazla aday var. Dördüncü sezonuna girerken kanıtlayacak çok şeyi olan Josh Jackson olduğunu iddia edebilirsiniz. Geçen sezonun sonuna doğru, Memphis Grizzlies ve sezonun askıya alınmasına kadar bir oyuğa yerleşiyordu. Blake Griffin ve rolünün başlangıçta ne kadar büyük olacağından emin değilim. Jerami Grant, ileri pozisyonlardan başlıyor. Ancak Jackson, kendisini kilit bir oyuncu olarak gösterme fırsatına sahiptir.

Killian Hayes de iyi bir seçim. O bir çaylak, ancak Casey ve genel menajer Troy Weaver, yurtdışındaki deneyimi nedeniyle öğrenme eğrisinin çoğu çaylak oyun kurucu kadar sert olmayacağına inanıyor. Normal sezona başlangıç ​​olarak başlarsa ve bence yapacaksa, bazı beklentileri aşabilir.

Denver Nuggets & # 39; Jerami Grant, 1 Ağustos 2020'de Lake Buena Vista, Fla'da Miami Heat'in Jae Crowder'a karşı şut çekiyor.
Denver Nuggets’tan Jerami Grant, 1 Ağustos 2020’de Lake Buena Vista, Fla’da Miami Heat’ten Jae Crowder’a karşı atış yapıyor.

Benim seçimim, oynanan dakika ve maç başına yapılan şutlarda beşinci olan Denver Nuggets geçen sezon. Pistons ona 60 milyon dolar ödedi ve kariyerinin en büyük hücum rolünü üstlenecek. Griffin’den sonra ikinci seçenek olduğunu görmek şaşırtıcı olmaz. Eklenen puanlama sorumluluğunu nasıl üstlendiği görülecektir, ancak bu, istatistiksel olarak onun için kariyer açısından en iyi sezon olabilir.

Geçen sezon Christian Wood ile zorlu zeminde elmas bulduk ve bunu olumlu bir varlığa dönüştürecek kadar şanslıyız (1. tur seçimi). Bu sezon Josh Jackson ile aynı türden şanslar görmeyi bekliyor musunuz? – @BrandonKastaw

Herhangi bir oyuncudan Christian Wood benzeri bir dönüş beklemek zor. Wood, 14 ay içinde zar zor bir NBA kadrosundan, Houston ile üç yıllık, 41 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamaya gitti ve burada potansiyel bir playoff takımında ikinci veya üçüncü seçenek olacak. Ayrıca, sakatlıklar ve Andre Drummond ticareti sayesinde sezonun sonuna doğru beklenmedik bir rol artışından yararlandı, bu da serbest oyunculuktan önce sergilenmesini sağladı.

Jackson, kariyerinin en iyi sezonunu Detroit’te geçirme şansına sahip. Elinde topla oynayabilen atletik, çok yönlü bir savunma oyuncusu olarak onu 2017’de draftta dördüncü sırada yapan tüm niteliklere hâlâ sahip. Bunu göstermek için oyun süresine ihtiyacı olacak ve Pistons’un dakikalarca yarışan birçok forveti var.

Houston James Harden’ı teklif ederse Detroit’in yeniden inşayı iptal edeceğini düşünüyor musunuz? Detroit’ten bahsetmemin sebebi Troy Weaver’ın onu çok iyi tanıması ve Houston’ın antrenman kampına gelemediği için Harden’i tercih ettiği yerlere takas etme eğiliminde olmaması olabilir. – @Soğutucu

Pistons forveti Blake Griffin, Rockets'ın gardiyanı James Harden, Pistons'da savunurken topu kontrol ediyor. 23 Kasım 2018'de Little Caesars Arena'da Rockets karşısında 116-111 uzatma galibiyeti.
Pistons forveti Blake Griffin, 23 Kasım 2018’de Little Caesars Arena’da Rockets’ın gardiyanı James Harden‘ın Rockets karşısında 116-111’lik uzatma galibiyetini savunduğu sırada topu kontrol ediyor.

Weaver’ın Pistons’un gelecekten ödün vermeden bir unvan için sürdürülebilir bir şekilde rekabet edebilecek bir ekip kurmak istediğini söylediğine göre, bir Harden ticareti, Pistons’un onları anında bir rakip yapacağına inandığını söyleyecektir. Griffin’in sağlıklı ve All-Star yarışmacısı olduğunu varsayarsak, ligdeki en güçlü skor ikililerinden birini oluştururlar. Güçlü bir yarışmacı olup olmayacaklarından emin değilim, ama play-off’ları yapacaklardı.

Yine de Pistons’un bir anlaşmayı yapacak varlığa sahip olduğunu sanmıyorum. Houston’a zaten 2027’ye kadar korunan gelecekteki bir ilk tur tahmin borçları var ve bu seçim iletilene kadar bir başkasıyla takas edemezler. Houston, Harden için büyük bir yol istiyor ve Detroit’in sunduğu her şeyden daha iyisini yapabilir.

Doğu bu sezon iyi görünüyor. Milwaukee Dolar Boston Celtics, Philadelphia 76ers, Brooklyn Ağlar, Toronto Raptors ve Miami Heat, konferans tacı için mücadele edecek ve Indiana Pacers, Washington Sihirbazlar, Orlando Büyü ve Atlanta Şahinler, son iki playoff noktası için güçlü seçeneklerdir.

Pistons, muhtemelen Doğu’nun üçüncü katmanında, Chicago Bulls ve Charlotte Hornetler. En azından, No. 7-10 tohumları içeren play-in turnuvası için rekabet etmek için Hayes, Grant ve Griffin’den sağlık ve güçlü sezonlara ihtiyaçları olacak. Sezonun ilk yarısı, dokuz arka arkaya ve iki beş maçlık yol gezisi ile acımasız. Onları erken bir deliğe sokabilir. Kadro aynı zamanda atıştan yoksundur, bu da hücumdaki bazı avantajlarını sınırlar.

Griffin harika bir sezon geçirse bile, Pistons’u başka bir playoff görünümüne götürmeden önce takas edilme olasılığını artıracaktır. Sürprizler dışında 2021’de Pistons’un yarıştığını görmek zor.

Atıcılık görevindeki konumsal savaş, eğitim kampının en ilginç savaşlarından biridir. Svi Mykhailiuk kadrodaki en iyi şutör ama Delon Wright üstün bir top hakimiyeti, oyun kurucu ve bitirici.

Mykhailiuk bir başlangıç ​​olarak daha mantıklı, çünkü başlangıç ​​dizilişinde zaten Griffin ve Hayes’te iki top idarecisi olacak ve fazladan boşluk kullanabilecekti. Ancak, Wright’ın sahada Derrick Rose’un yanına ne kadar iyi uyacağını sorguluyorum, çünkü her iki oyuncu da topla en iyi şekilde gelişen slasherler. Wright, geçen sezonki 3 sayılık sayısının% 37’sine inanılır bir şekilde ulaştı, bu yüzden bunu bu sezonda taşımak ikinci birime yardımcı olacaktı.

Sekou için 2. yılda ne gibi gerçekçi beklentiler olması gerektiğini merak ediyorum. Sezon sonuna kadar oyun seviyesinin nerede olacağını umuyorsunuz? – Lee Sutkowi

Görünüşe göre Sekou Doumbouya güçlü bir sezondan çıkıyor. Casey, geçen sezona kıyasla kondisyon düzeyini ve iş ahlakını övdü ve Doumbouya’nın defansif olarak daha sesli olduğunu söyledi.

Doumbouya, güvenilir bir NBA oyuncusu olma yolunda olumlu adımlar atmalıdır. Geçen sezon bir avuç iyi performans haricinde her iki tarafta da mücadele etti, bu yüzden gidebileceği başka yer yok. Sanırım özellikle çember çevresinde daha verimli bir hücum oyuncusu olacak. İdeal olarak, savunma konusunda da daha dikkatli olacaktır. Detroit’in ilerideki derinliği göz önüne alındığında, düzenli bir katılımcı olması için henüz çok erken olabilir. Ama oynadığı süre boyunca çok daha iyi görünmeli.

Bu makale ilk olarak Detroit Free Press’te yayınlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.