El Chacho beyaz umudu bitiriyor


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Euroleague’de evinde üst üste iki yenilginin ardından, Armani Milan yendi Real Madrid tarafından 76-80 WiZink Center’da Cuma günkü karlı akşam.

Sergio Rodriguez Bu sezon başlarında eski takımına karşı kazandığı galibiyette 25 sayı attı ve bu kez 17 sayıya ulaştı. Son 80 saniyede 71-77 yapan üçlü dahil 7 sayı ile çarpışmaya 24 saniye kala ceza verdi.

Maç, üçüncü çeyrekte ziyaretçiler tarafından 19-2’lik bir galibiyetle dengeyi çok fazla bozana kadar devam etti. 17 sayılık üstünlük üçe indirildi, ancak Milan, galibiyet eklemek için Madridistlerin son arenasına dayanabildi.

Malcolm Delaney İkinci yarıda 11’i olmak üzere 14 sayı kaydetti. Kazanan tarafın üçüncü çift haneli golcüsü Zach LeDay 12 sayı ile bitirdi.

Bu sezondan önce Beyazlar, bu yüzyılda İtalyan takımına karşı 15-1 oynadı. Ayrıca, üst üste altı galibiyet serisinin ardından geldiler ve Facundo Campazzo’nun son ayrılışına rağmen çok güçlü görünüyorlardı. Ancak, Anthony Randolph ile birlikte Sergio Llull ve Rudy Fernández’in kayıpları bu kez başa çıkmanın çok zor olduğunu kanıtladı.

Jaycee Carroll sezonun en iyisi olan 20 sayıdan 18’ini ikinci yarıda sahadan 8’e 11’lik şutlarla attı, ancak takımının 12-6’lık bir rekora düşmesini engellemeye yetmedi. Edy Tavares 14 puana ulaştı ve Trey Thompkins 13 ile bitti.

İlk yarıda bile, maç dengelendiğinde, onların arkasında olduğumuz duygusu vardı.“Pablo Laso dedi. “Her zaman söylediğim gibi, gelecek için öğrenilecek bir şey olmalı”.

Laso’nun ekibi Çarşamba günü Red Star’ı konuk edecek ve Cuma günü Almanya’da Bayern Münih ile karşılaşacak.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir