Eurohoops, 1 Mayıs için 24 saatlik greve katıldı


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Eurohoops, 4 Mayıs Salı saat 06: 00’dan 5 Mayıs Çarşamba saat 06: 00’ya kadar süren 24 saatlik greve ülkedeki tüm kamu ve özel medyada katılıyor.

ESIEA’nın duyurusu:

“Basın ve medya alanındaki İşbirliği Yapan Derneklerin Yönetim Kurulları, 28/4/2021 tarihli toplantısında dünyayı kutlayacak 4 Mayıs 2021 Salı günü 24 saatlik grev yapma kararı aldı. işçilerin toplu ve bireysel hakları, sosyal adalet ve dünya barışı, sağlık ve güvenlik için mücadelelerinin onur ve anı günü.

Enformasyondaki işçiler, GSEE’nin ülke çapında genel grev ilan etmesinin ardından aynı gün grevde olan tüm ülke işçileriyle sesimizi birleştiriyor ve sabah 06.00’dan itibaren VURGULUYORUZ. 4 Mayıs Salı saat 06.00’ya kadar 5 Mayıs Çarşamba tüm Kitle İletişim Araçlarında (yazılı, radyo, televizyon, internet), kamu ve özel sektörde, ERT, GGEE, APE-MPE, Belediye Radyoları, Basın Bürolarında.

Bu 1 Mayıs kutlamaları, toplu haklarımızı, programımızı ve çalışma onurumuzu sorgulamak ve ele geçirmek için bir fırsat olarak kullanılan, benzeri görülmemiş bir küresel salgın ve sağlık krizi zamanında gerçekleşiyor. Aslında, 8 saatlik sürenin kaldırılmasını, sendikal harekete yönelik saldırıyı, sendikal eylemin daha fazla suç sayılmasını içeren bir emek karşıtı yasayla işçi haklarına yeni bir darbe hazırlandığı bir zamanda vuruş.

Her işçi için günlük sorunların ve belirsizliğin kötüleşmesiyle devam eden salgın ve sağlık krizi, modern tarihte “tarif edilemez” bir ekonominin sonuçları karşısında kolektif dayanışmanın ve mücadeleci uyanıklığın önemini her zamankinden daha fazla vurgulamıştır. Barış.

Bu yılki 1 Mayıs’ın mesajı, tüm medyadaki 24 saatlik grev mesajıyla bağlantılı olarak, bu zor dönemde özveri ve mutlak bağlılık görevini özveriyle desteklemeye devam eden tüm işçilere saygılarını ifade ediyor sosyal doku. Ve bu, medyadaki tüm çalışanları (gazeteciler, teknisyenler, yöneticiler), vatandaşların nesnel ve dokunulmaz bilgilerine yönelik günlük mücadelesi daha zor ama aynı zamanda her zamankinden daha gerekli olan ve olmaya devam eden tüm çalışanları ilgilendiriyor.

Aslında, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nün kutlanması, basın özgürlüğü yoluyla Demokrasi, Adalet, Eşitlik, İşçi Haklarına Saygı ilkelerini savunma ihtiyacını tamamlıyor ve daha da vurguluyor. Bilginin kalitesi ezildi, ancak etik, güvenilirlik ve çoğulculuk kuralları ile geri beslenecek.

İSTİKRARLI DEVAM EDİYORUZ, TALEPLERİMİZDEN vazgeçmeyip,

Herkes için eşit haklarla istikrarlı ve eksiksiz çalışma

Makul maaşlar ve emekli maaşları

Ücretsiz halk sağlığı, tüm sigortalılar için tıbbi bakım ve sektör fonlarından destek

Tahakkukların derhal ödenmesi, vadesi geldiğinde

İşsizlikle mücadelede etkili ve etkili önlemler

Toplu iş sözleşmesi sisteminin eski haline getirilmesi ve işverenlerin, onları bağlayan BCC’leri ve bireysel iş sözleşmelerinin imzalanmasını önlemek için taktikleri ertelemeden, Toplu İş Sözleşmelerini hazırlama ve imzalama yükümlülüğüne uyulması

İşçilerin toplu haklarının kullanılmasına devlet ve işveren müdahalesi olmaksızın, egemenliğin toplu pazarlık talebinde bulunma hakkı ve egemen olarak grev hakkı ile birlikte serbest sendika eylemi

Pandemi ile başa çıkmak için profesyonel gereksinimlere ve profesyonel özelliklere uyarlanmış, derhal koordine edilmiş sağlık ve güvenlik önlemleri

Basın ve medya alanındaki Derneklerin Yönetim Kurulları, tüm meslektaşlarımızı 4 Mayıs’ta 24 saat süren greve katılmaya davet ediyor.

OYUNLARI OYUNLARLA ONUR VERİYORUZ “

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir