Eurohoops Araştırdı: Final Four 2021’in Çaylakları


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

Köln’de yapılacak 2021 EuroLeague Final Four’unda son dört mücadelesine çıkacak birçok oyuncu için bu bir ilk deneyim olmayacak.

Olimpia Milano‘da Kyle Hines, Gigi Datome, Sergio Rodriguez; Anadolu Efes‘te Chris Singleton; CSKA Moskova’da Will Clyburn; Barcelona’da ise Cory Higgins  gibi birçok isim bu arenada amiyane tabirle “eski kulağı kesiklerden.”

Fakat Final Four heyecanını ilk kez yaşayacak olanların sayısı da az değil.

Barcelona, tüm tecrübesine rağmen uzun yıllardır Final Four oynamıyor ve takımdaki bazı oyuncular da hâliyle bu deneyimi yaşayamadı. Milano, yepyeni yapısıyla tecrübeli oyuncuların yanına iştahlı gençleri ekledi. CSKA Moskova ise takım yapısında önemli bir değişiklik yaşadı.

Anadolu Efes, bu takımlar arasında Final Four tecrübesiyle biraz farklı bir noktada. Gelin, hangi takımların Final Four’da hangi çaylak oyunculara sahip olacağına bakalım.

Anadolu Efes: Yiğitcan Saybir, Tolga Geçim, Erten Gazi, Musa Dzanan, Buğrahan Tuncer

CSKA Moskova: Iffe Lundberg, Alexander Khomenko, Darrun Hilliard, Janis Strelnieks, Johannes Voigtmann, Toko Shengelia, Andrei Lopatin, Yuri Umrikhin, Michael Eric

Barselona: Leo Westermann, Leandro Bolmaro, Rolands Smits, Artem Pustovyi, Pau Gasol, Ibou Badji, Pierre Oriola, Sergi Martinez, Kyle Kuric, Brancou Badio

Olimpia Milan: Kevin Punter, Zach LeDay, Davide Moretti, Riccardo Moraschini, Michael Roll, Kaleb Tarczewski, Paul Biligha, Andrea Cinciarini, Shavon Shields, Jeff Brooks, Jeremy Evans

*Bazı oyuncular önceki Final Four’da takım kadrolarında yer almalarına karşı süre bulamadıkları için bu listede de bulunuyor.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.