Eurohoops’ta Kantzouris: “Bu maçı asla unutmayacağım…”

Eurohoops’ta Kantzouris: “Bu maçı asla unutmayacağım…”


Vangelis Papadimitriou / info@eurohoops.net

Colossus, Ionikos’u 88-81 mağlup ederek Stoiximan Basket League’in ilk dört maçında üç galibiyet elde etti.

Rodoslular başlangıçta etkilendiler ve Eurohoops ekibin “mimar”ı Ilias Kantzouris ile temasa geçti.

Ve söyleyecek çok şeyi vardı!

Ekibi zaten (ilk) olumlu sonuçlara sahip olsa da, sezon henüz başlangıç ​​​​olduğu için performans başlatılabilecek bir şey.

“Tahmin ettiğimizden çok uzağız. Hiçbir şey elde edemedik, ligin ekonomisi için önemli olan üç maçı kazandık, uyanık olmalı ve bu galibiyetlere yatırım yapmalıyız. Çok iş bizi bekliyor, yılın başlamasına on gün kala takımın iki önemli parçasına katıldık, uygun kimya ve otomasyon zaman alacak. Bazı maçları yönetip kazandığımız gerçeği, bize düşündüklerimizi yapmak için psikoloji ve zaman veriyor. Hala uzağız”

Stoiximan Basket League’de hızlı bir şekilde kalmanın takımın nihai hedefi olduğu söylenebilir. Ancak teknik direktör böyle bir şey duymak istemiyor.

Amaç bir sonraki maç, daha kesin olmak gerekirse bir sonraki antrenman. Her takıma karşı rekabetçi olmak, her geçen gün gelişmek, savunma ve hücumda takım olarak oynamak istediğimizi başından beri söyledik. Yıl sonunda bir fon oluşturacağız. Mesele takımın iyi oynaması”

Başka bir koçla geçen uzun yılların ardından Kantzouris şimdi bir takımın önünde. Birinin kolayca anlayabileceği gibi, sadece aynı olmayan bir şey.

“İşler farklı. Daha fazla sorumluluk gerektirir, ekibin tüm kişiliklerini yönetmeniz gerekir. Şanslıyım çünkü etrafımda iyi ve temiz insanlar var. Ayrıca hem basketbol kalitesi hem de insan olarak mükemmel bir kadrom var. Kendimi şanslı hissediyorum, doğru yoldayız”

48 yaşındaki teknik direktör, tüm bu yıllar boyunca koçlukta büyük isimlerle birlikte yaşadı. Onun bilincinde paha biçilmez kalan bir şey.

“Şanslıyım ve kutsanmış durumdayım çünkü Avrupa’nın büyük takımlarında harika koçlarla çalıştım. Altı yıl koç Zuro ile, dört yıl koç Trinkieri ile, iki yıl koç Bunky ile çalıştım. Bu işbirlikleri muhtemelen kariyerimin en önemlileri, sadece zaman ufku için. Çalıştığım tüm koçlardan bir şeyler aldım, hepsine yardım etmeye çalıştım, ortağın rolü bu. Herkesten bir şeyler kazandım”

“Lawson hakkında konuşmak istemiyorum, Avrupa bir lanet olabilir”

Kaçınılmaz olarak, tartışma hızla Thai Lawson’a ulaştı, eski NBA oyuncusu Colossus ile iki kez imza attı, ancak sonunda hiçbir anlaşma gerçekleşmedi.

“Takımın günlük hayatında olmayan, ona ait olmayan biri hakkında konuşmak istemiyorum. Sadece hazır bulunanlarla, takımın iyiliği için her gün ter dökenlerle uğraşmak istiyorum. Herkesin kendi yolu vardır, kendi yoluna gider ve sonunda hepimiz yargılanırız.”

Ve orada bulunanlardan bahsettiğimiz için, her daim yeşil olan Vassilis Xanthopoulos’u sormadan edemedik. Eurohoops), aslında Ionikos’a karşı üç noktalı bir kavramaya sahip olan ve…. sadece 12 asist

“Geçen yılki ilk endişem Xanthopoulos’u transfer etmekti ve bu yılki ilk endişem onu ​​yenilemekti. Bu herşeyi açıklıyor. Koçun inşa ettiği bir binada en sağlam tuğlanın gazileri olduğuna inanıyorum. Alevi ve doğru zihniyete sahiplerse, yukarıdaki adımı atmak isteyen yeni oyuncular için ilk kez gelen yabancılar için bir rehberdir. Bir ekibin faaliyet gösterdiği kuralları gören, gözlemleyen ve veren kişilerdir. Xanthopoulos’un kariyeri tesadüfi değil, Vassilis bir model, sadece basketbolla değil, insanla da ilgisi var. Bizimle olduğu için şanslıyız, gerisini sahada görebilirsiniz. İçinde bulunduğum tüm takımlarda şampiyonluklar kazandık, iyi gazilerimiz olduğu için şanslıydık. Kimliğin söylediğiyle değil, motivasyonunuzla ve hedeflerinizle ilgisi var. Vasilis mihenk taşıdır”

Colossus Avrupa’da savaşabilir mi? Cevap “evet”, ama yeterince “ama” ile…

Euroleague takımlarında çalıştım, ritimlerin yorucu olduğu “şeytan haftaları” gördüm. EuroCup’ta çalıştım, Avrupa’da oynamanın ne demek olduğunu biliyorum. Hepimiz seviye atlamak istiyoruz, ancak bunun için takımın işleyişiyle ilgili bazı şeyler de gerekiyor. Hedefler belirler, nereye gitmek istediğini sınırlar. Koşullar doğruysa ve ne zaman olursa olsun, mücadelenin tadını çıkarmak için buradayız. Aksi takdirde, lanete dönüşebilecek bir şeydir. Altyapı, organizasyon, derinlik ve daha fazlasına sahip değilseniz. Ve genel olarak bir organizasyon olarak işlev “

“Şampiyonluk rekabetçi, bu maç benim düşünce tarzımı değiştirdi”

kantzouris_kolossos

Bu yılki Stoiximan Basket Ligi ile ilgili olarak, Elias Kantzouris, Olympiakos ve Apollon Patras’ın dönüşünde ayrı dururken yüksek rekabeti “görüyor”.

“Henüz erken ama görünen o ki, kolay bir maçın olmayacağı çok rekabetçi bir lig olacak. Tüm takımlar çok rekabetçi, kapalı maçlar görüyoruz, tüm takımlar yol boyunca gelişecek, kadrolar daha iyi. Olympiakos’un geri dönmesi önemli, farklı bir renk veriyor. Apollon Patras, çok güçlü bir yuvaya sahip geleneksel bir takım olarak geri döndü. Genel olarak, şampiyonluk çok rekabetçi “

Konuşmanın en ilginç kısmı, kariyerinden bir an için öne çıkması istendiğinde geldi. Cevap, Bamberg’in Gκέttingen’in genel merkezinde Yunan koçun baş antrenör olarak devraldığı büyük bir zafer kazandığı 2014 yılına dayanıyor.

“Fikrimi gerçekten değiştiren ve beni daha fazlası için düşünme sürecine sokan bir oyun, 2014/15 sezonunda Noel Arifesi olan 2014’teki G Γttingen-Bamberg maçıdır. maçın sonunda 11 puan kaybettik ve iki teknik penaltı aldık, görevi devraldım ve takım harika çalıştı, adamlar bana çok yardımcı oldu ve bir maçı çevirdik, bence bu bize birincilik için ivme kazandırdı. normal zamanda ve Almanya’daki ilk şampiyonluğumuzu takip etmek. Kariyerimde başka yollar olduğuna dair ufkumu açan bir oyun oldu”

Final için, antrenörün basketboldan emekli olacağı mutlak hedefini bıraktık. Ama bir cevap alamadık. Çünkü oldukça basit, plan yaptığında hiçbir şey ters gitmez!

Bu işte ne zaman plan yapsam 0/100 olmalı, dürüstçe konuşuyorum! O yüzden uzaklara bakmamak lazım, hem bizim hem de tüm dünyanın sağlıklı olmasını isterim, sağlığımız olursa hedeflerimizin peşinden gidecek gücümüz de olur. Hayalleri ve hırsları olması güzel, yoksa bu işlerde belli bir ufku var. Bu yüzden uzaklara bakmıyoruz, sağlık ve en iyi insanlara sahip olmak için “

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir