Gersson Rosas: “Aktif bir sakatlık yaşıyoruz, Juancho’nun iyileşmesi için zamana ihtiyacı var”

2021-07-24T21:58:15+00:00

2021-07-24T21:59:50+00:00.

Alex Molina Perello

24/Tem/21 21:58

Eurohoops.net


Alex Molina Perello

Minnesota Timberwolves operasyon başkanı, Juancho Hernangómez’in Olimpiyat Oyunlarına katılmasına izin vermeme kararının tamamen tıbbi nedenlerden kaynaklandığını, çünkü oyuncunun omuz yaralanmasından henüz iyileşmediğini anladığını garanti ediyor.


Tarafından Alex Molina / info@eurohoops.net

Bu sabah Juancho Hernangómez’in Olimpiyat Oyunlarına katılma yasağının tıbbi kriterlere uymadığına dair güvence veren Jorge Garbajosa’nın sert açıklamalarından sonra, büyük sanık yanıt verdi. Minnesota Timberwolves basketbol operasyonları direktörü ve FEB başkanına göre kardeşlerin en küçüğünün Olimpiyat Oyunlarında oynayamayacağı en büyük suçlu Gersson Rosas, dışarı çıkıp olayların versiyonunu vermek istedi.

“Uluslararası oyuncularımızın milli takımlarında oynama kararlarını destekliyoruz ve Juancho ile İspanya Federasyonu’nun ülkelerini temsil etme coşkusunu takdir ediyoruz. Maalesef aktif bir sakatlık ile karşı karşıyayız”, Rosas’ı temin eder. “Takım doktorumuzun tavsiyesine dayanarak, Juancho’nun yarasını iyileştirmek ve rehabilite etmek için zamana ihtiyacı var ve bu da Juancho’nun Tokyo Olimpiyatlarına katılmasını kısıtlıyor. Belirlenen iyileşme planı, Juancho’nun yeterince iyileşmesine izin vermenin en iyi yoludur ”.

Bu şekilde Rosas, Juancho’nun son anda ölümünü haklı çıkarmak için tıbbi nedenlere atıfta bulundu; olayların bir versiyonu, Jorge Garbajosa’nın verdiğinden çok farklı bir şekilde, “Juancho ya da onu tedavi eden doktorlar bir an için Tokyo’ya seyahatinin uygunluğu hakkında tek bir şüphe dile getirselerdi, bu kesinlikle spor meselesi değil, o uçağa Japonya’ya gitmezdi. Minnesota Timberwolves’un izlediği kriterlerin iş, hatta politik olarak tanımlanabileceğine dair en ufak bir şüphe yok ama asla tıbbi değil.”

Fotoğraf: FIBA

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir