Hackett: “En sevdiğim an? Spanoulis’in 16’daki OAKA’daki üçlüğü! ”

Hackett: “En sevdiğim an?  Spanoulis’in 16’daki OAKA’daki üçlüğü! ”

2021-10-14T13:43:46+00:00

2021-10-14T13:43:46+00:00.

Kostas Ioakimidis

14/Eki/21 13:43

Eurohoops.net


Kostas Ioakimidis

hackett_spanoulis
Daniel Hackett, Olympiakos ve Panathinaikos arasındaki 2016 finallerini asla unutmayacak. Vassilis Spanoulis hakkında söylediklerini.


Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Daniel Hackett, “sports.ru”ya bir röportaj verdi ve çok ilginç şeyler söyledi.

İtalyan guard, 2015’ten 2017’ye kadar Olympiakos’ta Vassilis Spanoulis ile birlikte yaşadı, bu yüzden takımın nasıl sembolik lideri olduğunu ilk elden biliyor.

“Bence her şey onun sıkı çalışmasıyla, basketbolla nasıl başa çıktığıyla, zihniyetiyle ilgili. Hedeflerine ulaşmaya inanılmaz derecede odaklanmıştı ve gerçek bir liderdi, bu tavırla herkesi cezbediyordu. Her gün gösterdi. Hiçbir zaman ‘boş’ durmadı, yüzde yüz hazır olmadığını hiçbir zaman göstermedi… Onu harika yapan da buydu bence”

12 yıllık kariyerinde en sevdiği an ise “kırmızı beyaz” bir renge sahip.

“En sevdiğim an, 2016’daki Yunanistan şampiyonasının finalinde yaşandı. Panathinaikos’a karşı ikinci uzatma. 20-25 bin seyircinin olduğu OAKA’da oynadık. Ve rakibin sahasında aradaki farkı kapatma şansımız oldu. Spanoulis, başka bir efsane olan Dimitris Diamantidis ile karşılaştı ve kazanan şutu savunmasından attı. Aynı seride, yine OAKA’da kazanan bir atış daha yapmıştı. Ve bu atışla diziyi bitirdi. Bir köşede oturduğumu ve sonra ne olacağını beklediğimi hatırlıyorum. Ve sonra – vay! ”

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir