Kanada Hükümeti Salgının Ortasında NBA Planını Gözden Geçiriyor

Kanada hükümeti, salgının ortasında Toronto’da oynamak için NBA ve Raptors’ın önerisini gözden geçiriyor.

Sağlık Bakanı Patty Hajdu, yetkililerin Raptors ile temas halinde olduğunu ve ” önümüzdeki haftalarda onlarla iletişim kurmaya devam edeceklerini ” söyledi. gelen gunler. Bu gelecek hafta tipi bir şey değil. ”

Raptors ve NBA, gerekli olmayan nedenlerle Kanada’ya giren herkesin 14 gün boyunca kendi kendini tecrit etmesi şartına muaf tutulmalıdır. ABD-Kanada sınırı gereksiz seyahate kapalı durumda.

Federal hükümet, Blue Jays’in bu yılın başlarında Toronto’da oynama talebini reddetti çünkü sağlık yetkilileri, oyuncuların koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen ülkelerden biri olan Amerika Birleşik Devletleri’nden gelip gelmelerinin güvenli olduğunu düşünmedi. Her iki ülkedeki, özellikle de ABD’deki vaka sayısı o zamandan beri arttı.

Hajdu’nun ofisi yaptığı açıklamada, “Kanadalıların sağlığı ve güvenliği, hükümetimizin en büyük önceliğidir ve COVID-19’un yayılmasını azaltmak her zaman akılda tutulmalıdır ” dedi. Pek çok Kanadalı’nın favori profesyonel takımlarının maça geri döndüğünü görmek için can attığını biliyoruz. Kanada’da NBA basketbolunun yeniden başlaması için NBA ve Toronto Raptors’tan gelen bir öneriyi inceliyoruz”.

NBA sezonu 22 Aralık’ta başlayacak ve eğitim kampları yaklaşık iki hafta içinde başlayacak. Raptors için zaman daralıyor.

“Herkesin bildiği gibi, burada Toronto’da kalmak istediğimiz bir tür paralel yol üzerinde çalışıyoruz, ancak hepimizin bildiği gibi zamanın çok önemli olduğunu ve ayrıca başka bir yerde oynamak için bir yol üzerinde çalışıyoruz. ” Webster Salı günü gazetecilerle yaptığı bir telefon görüşmesinde dedi.

Toronto’da olmak istiyoruz. Burada oynamak istiyoruz. Ama aynı zamanda protokollerin zamanlaması ve saygılı olması konusunda gerçekçiyiz. … Faaliyetlerimizi mutlaka etkilemiyor. Hepimiz bir basketbol takımı yöneteceğimizi ve 72 maçın oynanacağını biliyoruz. Ancak bunun muhtemelen daha çok olduğu yerde – herkesin hayal edebileceği gibi – bu sektörde her zaman büyük önem taşıyan kişisel kararlar ve ailelere dayanıyor. ”

Toronto Üniversitesi’nde bulaşıcı hastalıklar profesörü ve Sinai Üniversitesi Sağlık Ağındaki Antimikrobiyal Yönetim Programı’nın tıbbi direktörü Dr. Andrew Morris, Raptorların Kanada’da oynamasına izin verilmesi gerektiğini düşünmüyor. Hükümetin de onaylamasını beklemiyor.

Morris, “Raptors’ın sınırın güneyinde oynamak zorunda kalacağını tahmin ediyorum,” dedi. Lojistik, optik anlam ifade etmiyor. ”

Morris ABD’yi felaket olarak nitelendirdi ve bu sefer NBA’de bir balon olmayacağını belirtti. Bu sezon takımların ABD’de seyahat etmesi gerekecek

Blue Jays, federal hükümeti muafiyetler vermesi için ikna edemedi ve bu yıl Buffalo’da ev oyunları oynadı. Florida’daki iki şehir – Tampa ve Fort Lauderdale – Nashville ile birlikte Raptors için potansiyel varış noktaları olarak bildirildi.

Kanada hükümeti, kapsamlı bir halk sağlığı planı ve yerel sağlık yetkililerinden yazılı destek talep etmektedir. Plan, Kanada Halk Sağlığı Dairesi tarafından gözden geçiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir