Kilitlenmeye rağmen … karnaval resimleri (videolar)


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Videolardan ve tanıklıklardan da anlaşılacağı üzere pek çok vatandaş, Cadılar Bayramı’nı kutlamak için 13/3 Cumartesi günü İskeçe’nin sokaklarına ve meydanlarına gitmeye karar verdi.

Bölgedeki Mesa’ya göre, karnaval için resmi bir etkinlik olmamasına rağmen elbette kilitlenme ve Yunanistan genelinde uygulanan tedbirler nedeniyle şehir merkezindeki trafik arttı.

Artan kalabalık yetkililerin seferber olmasına neden oldu ve başlangıçta şehirdeki hoparlörlerden çalınan müzik durdurulurken, vatandaşlara gitmeleri tavsiye edildi.

İskeçe Belediye Başkanı Manolis Tsepelis, yaşananları SKAI’ye anlatarak, belediyenin müziği kapatmasıyla kalabalığın artmasıyla birlikte duranın spontane bir katılım olduğunu vurguladı.

“Tüm hafta boyunca insanların karnavalın notunu bir süre daha not etmeleri ve neşe psikolojisini toplumdan mahrum etmemeleri için çevrimiçi etkinlikler yaptık. Bu kapsamda karnaval eğlencesi notu olarak tüm hafta hafif müzik dinledik.

Dün öğleden sonra (13/3) koyduğumuz müziği 17.00 -20.00 koyduk. Saat 19.00’da gençlerin büyük bir katılımı oldu ve meydanda durmaya başladılar. Hemen başkan ve diğer oyuncular müziği durdurdular ve bunun doğru olmadığını çünkü bireysel hoparlörler getirdiklerini söylediler. Bu derhal dünyayı durdurup yerle bir ederse, biz hazırdık. Kendiliğinden bir katılımdı “

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.