Knicks Obi Toppin’i Nasıl Daha İyi Kullanabileceğini Analiz Ediyor

Siyah üniformalı sıkı atışta Obi Toppin
İlk tur seçiminin aniden ortaya çıkışı Immanuel Quickley bu sezon Knicks için bir aydınlanma oldu. Quickley’in yükselişi, sezonun yavaş başlangıcını piyango seçimiyle örttü.

Çaylak sezonunda, Toppin şimdiye kadar yükseklerden çok daha fazla düşüş yaşadı. Sezon açılışında Indiana Pacers’a karşı oynadıktan sonra sağ buzağı gerginliği nedeniyle 10 maç kaçırdı. Toppin döndüğünden bu yana 12 maçta 4.6 sayı, 2.6 ribaund ve 0.7 asist ortalamaları yakaladı.

Baldır yaralanması, Toppin’in Knicks’in gagalama düzenindeki rolünü değiştirdi. Dört sezon öncesi maçta ortalama 25,2 dakika oynadı ve normal sezon açılışında 24 dakikalık hareket gördü. Toppin o maçta 12 atış yaptı. O zamandan beri herhangi bir oyunda bu sayıdaki şut denemesine veya 20 dakikalık oyun süresine henüz ulaşmadı.

Baş antrenör Tom Thibodeau Toppin’e birkaç kez hızlı kancayı vermiş, marşlara geri dönmeyi seçmiştir. Julius Randle Toppin’in birden fazla hatayı bir araya getirdiği herhangi bir noktada. Pazartesi gecesi Chicago Bulls’a mağlup olan Thibodeau, çaylak dördüncü çeyrekte iki hızlı faul aldıktan sonra ikinci yarıda Toppin’i dışarı çıkardı.

Sahada iki faktör Toppin’in dakikalarını sınırladı. Randle’ın (maç başına 36.6 dakika) takımın hücum merkezi olarak ortaya çıkışı, bu sezon NBA’deki en büyük sürprizlerden biri oldu. Ayrıca Thibodeau, her zaman zeminde gerçek bir merkeze sahip olmaya öncelik verdi. Mitchell Robinson ve Nerlens Noel Merkezdeki tüm dakikaları içimden geçirdi.

Noel’in Pazar günü Los Angeles Clippers’a karşı yokluğunda bile, Thibodeau üçüncü pivotu kullanmayı tercih etti. Taj Gibson Robinson’un yedeği olarak. Bunun altında yatan bir başka faktör de Robinson’un faullere olan tutkusunu nasıl kontrol ettiği ve mevcut herhangi bir potansiyel ekstra dakikayı sınırladığı.

Randle ve Toppin, NBA İstatistikleri sayfasına göre bu sezon birlikte sadece 11 dakika oynadılar. Knicks’in savunma tarafında jant koruması ve iç ribaund açısından ne kadar kaybettiği düşünüldüğünde bu şok edici değil.

Drafta girerken, Toppin’in topun hücum tarafında daha ileride olduğu ve savunmanın her zaman bir sorun olacağı biliniyordu. New York, gelecek için oynamak yerine genel olarak galibiyete öncelik veren bir koçu getirdiğinden, Toppin bir durumun kurbanı oldu.

Her zaman tank ve franchise’ı kurtarmak için gelecekteki bir seçmeyi veya yıldızı beklemek kulağa hoş gelse de, Knicks’in bu sezonki oyunu cesaret vericiydi. Ekip, 9-13’lük bir rekora rağmen, bir tren kazası olmayarak taraftar kitlesini yeniden canlandırdı. Sezon sonunda bir oyun içi oyun olasılığı ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyor.

Ve Toppin, katkıda bulunma yolunda uzun bir yolu olan az gelişmiş bir olasılık değil. 23. doğum gününe neredeyse bir ay uzaklıkta, hüküm süren Ulusal Yılın Futbolcusu, dört yıllık veterinerden daha yaşlı Frank Ntilikina.

Toppin ve Knicks için, kazanmaya çalışırken anlamlı oyun süresi bulmanın hassas dengesi, her iki tarafın da yürüdüğü bir iptir. Toppin sahada olduğu dakikalarda pek iyi oynamadı. Temelde paslar ya da oyunlar yapmaya teşebbüs etme tutkusu bazı gaflara yol açtı.

Toppin, savunmada yaşadığı öğrenme eğrisi sorunlarını haklı çıkarmak için driplingde veya postada yeterince oyun oynamadı. Geriye kalan bir dörtlü olma umudu olmasına rağmen, 23 denemede üçten sadece yüzde 26.1’i şut çekerken oyunun esnek kısmı kalkamadı.

Knicks, Toppin’e daha fazla pick-and-roll fırsatı sunmaya çalışmalıdır. Dayton ürünü, rulo adam olarak sahiplik başına 1.18 sayı atıyor. Dünya standartlarındaki atletizmi çarpıcı ve Knicks bundan daha iyi yararlanmalı ki Toppin çembere koşarak hücum edebilsin.

Büyük olay şemasında, Toppin’in mücadeleleri, New York’un piyangoda iyi bir seçim yapamamasına yönelik olası bir alarmdır. Piyango Ntilikina’yı seçer, Dennis Smith Jr. ve Kevin Knox şu anda rotasyonun dışında. 2019 seçim RJ Barrett Toppin başlıyor ve sert bir başlangıç ​​yaptı.

Şu anda en iyi üç olasılıklarından ikisi Robinson ve Quickley. Robinson, taslağın ikinci turunda erkenden ele alındı ​​ve Quickley, ikinci turun ortasından sonuna kadar bir seçim olarak öngörüldükten sonra ilk turda 25. seçildi.

Bir veya iki piyango seçimini kaçıracak bir şey var, ancak New York hayal kırıklığı yaratan piyango seçimlerini bir araya getirdi.

Toppin’in durumunu tam olarak yargılamak için henüz çok erken, ancak erken dönüşler endişe verici. Bu noktada ise sakız çiğnerken yürümeyi öğrenmesi gereken Knicks için bir kalıp gelişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir