Luka Doncic, Dallas ile 207 milyon dolarlık supermax uzatma konusunda anlaştı


Eurohoops ekibi tarafından/ info@eurohoops.net

Mavs ekibinin gelişinden sadece birkaç saat sonra Luka Doncic, NBA çaylak uzatma anlaşmalarında yeni bir rekor olan toplam 207 milyon dolarlık sözleşmesini beş yıl daha uzatmayı kabul etti.

“Bugün bir rüya gerçek oluyor”, Doncic’in ESPN’e verdiği demeçte Adrian Wojnarowski’ye göre, Ljubljana’da birkaç saat içinde bir basın toplantısı düzenlenmesi bekleniyor.

“Basketbol oyunu bana çok şey kattı ve beni birçok harika yere götürdü. Dallas’ta Mavericks’in bir parçası olarak kaldığım için gururlu ve heyecanlıyım ve hayranlarımın desteğini takdir ediyorum.

“Bu yeni sözleşmeyle birlikte, çabalarımı artırdığımı ve Luka Dončić Vakfı’nı genişletmeye odaklandığımı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Vakfım, memleketim Slovenya gibi benim için çok şey ifade eden yerlere ve Kuzey Teksas’taki topluluklara geri dönecek uluslararası bir kar amacı gütmeyen kuruluştur.

“Yakında Slovenya’da iki basketbol sahası açacağımızı 2K Foundations ile ortaklaşa paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Oyunu öğrendiğim ve uyguladığım çocukluk kortlarımı yeniliyoruz. Çocukların aynı kortlarda oynaması ve benim sahip olduğum hayallerin peşinden koşması beni heyecanlandıran bir şey.”

22 yaşındaki Doncic, 2020-21 NBA sezonunun sonundan bu yana sözleşmesini uzatmayı taahhüt etti ancak o zamandan beri Slovenya’yı Olimpiyat Oyunlarına götürmeye ve Tokyo’da oynamaya odaklandı. Milli takımı son sıralamada dördüncü oldu.

Sloven hissi, Dallas’ta franchise temel taşı olarak kendini kanıtladı. Ljubljana’ya giden Mavericks grubu, kontrat uzatmasına kesinlikle kişisel bir dokunuş katıyor ve lider oyuncu olarak rolünü doğruluyor.

Doncic, yaşına rağmen, NBA’de geçirdiği üç sezonun ardından, yılın çaylağı ödülünü kazandıktan sonra şimdiden iki kez NBA All-Star ve All-NBA ilk takım seçimi oldu.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir