Memphis Grizzlies İlk Turun 1. Maçında Utah Jazz’ı Şok Etti

Memphis Grizzlies İlk Turun 1. Maçında Utah Jazz’ı Şok Etti

Memphis Grizzlies, Pazar günü NBA playofflarının en genç takımı olmaktan çekinmedi. NBA’in en iyi rekorunu elinde tutan Utah Jazz, onları test ederek öğrendi.

Donovan Mitchell, Kyle Anderson ile konuşmayı kenardan atmaya çalıştı ama Anderson karşılık verdi ve ikisinin ayrılması gerekti. Dillon Brooks ve Mike Conley ilk çeyrekte sözlerini değiştirdiler ve Brooks üçüncü çeyrekte gol attı.

Jazz dördüncü çeyrekte yaklaştığında, Grizzlies cesaret ve sakinlik için hurda oyunu takas etti. Brooks, birinci tur playoff serisinin 1. maçında 112-109 yol galibiyetini mühürlemek için 3.4 saniye kala bir sürüş turnikesi için savunmadan kaçtı. .

Memphis Grizzlies'in pivotu Jonas Valanciunas, ikinci çeyrekte Vivint Arena'da Utah Jazz'ın gardiyanı Jordan Clarkson'ın şutunu engelledi.
Memphis Grizzlies’in pivotu Jonas Valanciunas, ikinci çeyrekte Vivint Arena’da Utah Jazz’ın gardiyanı Jordan Clarkson’un şutunu engelledi.

İşte 8 numaralı seribaşı Grizzlies, 7 serinin en iyisi sıralamasında en üst sıralarda yer alan Jazz karşısında 1-0 öne geçtikten sonra bazı çıkarımlar:

Brooks ve Morant Playoff’larda Parlıyor

Brooks, Conley’i ajite ederek besledi ve Jazz’ı 14 üçüncü çeyrek sayı ve Grizzlies benchiyle birlikte zamanında basketleriyle söndürdü.

Ja Morant dördüncü çeyrekte 10 sayı ile son için elinden geleni kaydetti. Rudy Gobert 4:25 kala faul yaptıktan sonra, Morant potaya hücum etti ve Grizzlies, Bojan Bogdanovic’in dördüncü turda 29 sayıdan 20’siyle Jazz’ın geri dönüşünü sürdürmesine rağmen 6 geç sayı kaydetti.

NBA playoffları: Genç yıldızlar Devin Booker, Trae Young ve Ja Morant, sezon sonrası çıkışlarında mücadeleye hazırlanıyor.

Brooks 31 sayı, Morant 26 sayı ile bitirdi.

Gerginlik Artıyor

Mitchell, ayak bileği burkulmasıyla geç bir sıyrıktı ve her gün Jazz koçu Quin Synder. Ancak Anderson’la yaptığı ikinci çeyrek değişimiyle Grizzlies’e motivasyon sağladı.

Grizzlies, yarıyı bitirmek için 28-9’luk bir koşuya çıkmadan önce 34-21 geride kaldı ve oyunun geri kalanını geride bırakmadı.

Desmond Bane üçüncü çeyreği 3 sayılık sayı ile bitirdi ve Georges Niang ile konuştuktan sonra takım arkadaşlarının akınına uğradı.

Grizzlies, katılan 13.000’den fazla hayran tarafından ezilmek yerine kalabalığı besledi ve ardından onları susturdu.

Savunma Liderleri

Anderson, beşi devre arasında olmak üzere altı çalma ile bir franchise rekoru kırdı. Grizzlies 16 top kaybını zorladı ve NBA’in attığı ve denediği 3 sayılık atışlarda lider olan Jazz’ı sadece 12 üçlük ve% 25.5’lik şut ile tuttu.

Sadece 48 saat önce play-off’a girmekten yorulmuş görünmek yerine, Jazz birkaç kolay bakış bulduğu için saldırgan oldular.

Grizzlies 10 Mayıs’tan bu yana son dokuz maçından sekizini kazandı. Seriye gelen güçsüzlerdi ama 1. Oyunu çalarak orada olmaktan memnun olmadıklarını gösterdiler. Onları yenilgiye uğratmak yerine savaşmaya ve şerit almaya hazırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir