Milwaukee Bucks, Phoenix Suns’ı yenerken Giannis Antetokounmpo yıldız oldu

Giannis Antetokounmpo smaç yapıyor
Giannis Antetokounmpo, Bucks’ın çok önemli bir galibiyet almasına yardımcı oldu

Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks’ın NBA Finalleri‘nde Phoenix Suns’a karşı çok önemli bir galibiyet almasına yardımcı olarak tarihin bir parçasını güvence altına aldıktan sonra Michael Jordan ile karşılaştırmaları küçümsedi.

Bucks yıldızı, takımı serinin üçüncü maçını kazanırken NBA Finalleri tarihinde art arda 40 sayı atan altıncı oyuncu oldu.

Antetokounmpo, 120-100 ev başarısında 41 sayı kaydetti ve Bucks’ı yedinin en iyisi seride 2-1 geride bıraktı.

Daha sonra “Ben Michael Jordan değilim” dedi.

İki kez NBA En Değerli Oyuncusu, arka arkaya 40 sayılık NBA Finalleri performanslarıyla Jordan, Jerry West, Shaquille O’Neal, Rick Barry ve LeBron James’e katıldı.

Antetokounmpo, Jordan’ın 40 sayılık maçlarını arka arkaya tehdit edip etmeyeceği sorulduğunda, “Şu anda umursadığım tek şey, bir galibiyet daha almak, hepsi bu. Sadece işimize bakın, işimizi yapın.

“Her anından zevk almaya çalışıyorum. Bunu bir süre yapacağım – 10, 12 yıl. Sonuç hakkında endişelenmiyorum. Oyunun tadını çıkarmak istiyorum ve biliyorum ki zevk alarak, mümkün olduğunca sıkı rekabet edeceğim.”

Bucks, Perşembe günü 01:00 BST’de dördüncü oyunda yine ev sahibi avantajına sahip olacak.

Üçüncü oyunda, ikinci çeyreği 35-17 ve üçüncü çeyreği 38-31 alarak Suns’ın sonraki aşamalarda tehdit edemediği bir üstünlük kurdular.

Bucks 1971’de tek şampiyonluğunu kazanırken, Suns 1968’de lige katıldığından beri henüz bir şampiyonluk kazanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir