Mitsotakis: “Aşının Yunanistan’da satışa sunulacağı ilk gün aşı olacağım”

Kyriakos Mitsotakis, Cumhurbaşkanı ile bir araya gelerek onu pandeminin seyri, “tık ötede”, bayramlarla ilgili endişeler ve koronavirüse karşı aşı hakkında bilgilendirdi.

Başbakan pandeminin gidişatı konusunda iyimser görünerek, “Epidemiyolojik tablo son günlerde çok daha iyi, ancak yine de virüs salgınıyla karşılaşmamak için tatillerde son derece dikkatli olmamız gerektiği kesin. 2021’in ilk ayı içinde “diyerek,” Size şunu söylemeliyim ki şu anda en büyük endişemiz evdeki toplantılar ve toplantılarla ilgili. Ve inanıyorum ki, bu tatilleri mümkün olan en yakın aile çevresi içinde ailelerimizle birlikte kutlamamız gerektiğine inanıyorum. “Vatandaşlarımızın uzmanların bu dürtülerine uyacağına inanmak istiyorum, çünkü şu anda oradaki ana kaygının kaynağını tespit ediyoruz.” Dedi.

Pazarın imajına da atıfta bulunan Erdoğan, “clik away” dışındaki teslimat kurumunun oldukça tatmin edici bir şekilde çalıştığını söylerken, vatandaşların aşılama planından söz ederken, “Aşının mevcut olduğu ilk gün şahsen aşı olacağım. Yunanistan, iyi şanslar. 27 Aralık’ta.

Son olarak, “2021’de pandemiyi geride bırakacağımız ve hızlı büyümeye geri dönebileceğimiz konusunda kısmen iyimserim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir