Mustafa Fal: Olympiakos’a SIZE veren dev ve Eurohoops üzerinden Kyle Wilger’ın tavsiyesi! (videolar)

Stefanos Tatsios tarafından / info@eurohoops.net

Olympiakos bu yılın (2021) erken bittiğini görmüş olabilir, çünkü Euroleague playofflarına bile kalamadı ve herkes kulübün efsaneleri Vassilis Spanoulis ve Giorgos Printezis’in yenilenmesiyle ne olacağını merak ediyor, ancak takım çok hızlı ve doğru ilerliyor. transfer pazarında.

Önemli hareketin ardından Thomas Walkcap ile guard pozisyonlarında, “kırmızı beyazlılar” bu yıl ikinci transferini başarıyla tamamlayarak, Fransa’dan “dev”i kendilerine ait kıldılar, Mustafa Fal, yakın zamana kadar yarışan Villeurbanne, Önümüzdeki iki (1+1) yıl boyunca George Bartzokas takımının oyununu korumayı amaçlayan bir anlaşmada… boyalı.

Yanında gelen Fal, Çarşamba gecesi (23/6) Yunanistan’da, Pro A’da bu sezonun en iyi defans oyuncusu ödülünü kazandıktan sonra ellerinde taze defnelerle geldi.

Eurohoops satın alma vesilesiyle Olympiakos’tan 29 yaşındaki stoper“5” pozisyonunda oyun felsefesini değiştiren , oyun tarzının özelliklerini, olumlu ve olumsuz unsurlarını sunar. Fransızca, ama aynı zamanda şimdiye kadar onun kursu yerde. yanında sohbet etti ve eski “kırmızı ve beyaz” ile, aynı zamanda bir takım arkadaşıyla Türk Telekom’da Mustafa Fal (2019-20), Kyle Wilger!

Fal: Bartzokas’ın takımına ne verecek ve nelerin iyileştirilmesi gerekiyor?

Olympiakos ve daha özel olarak George Bartzokas ve ortakları, bu yaz “5” pozisyonu ile ilgili planlarını farklılaştırmaya karar verdiler, çünkü ilk uzun rolünü haklı olarak kazanan Hassan Martin’in yanına, onun Mustafa Fal’ın devasa bir vücudunu koyacaklar. patlayıcı spor çember koruyucu merkez değil, aynı zamanda mükemmel bir savunmacı olan, boyutuyla savunmaya karşı “kırmızı beyaz” saldırıya avantaj sağlama yeteneğine sahip olan, 2.18 boyundaki canavarca bir oyuncu. Rakipleri, topu içten dışa onurlu bir şekilde geçirirken.

Zemini gördüğü 2.18’e rağmen, Fal yavaş değil – bu tür oyuncular için yaygın bir fenomen – aynı zamanda sepete sırtıyla agresif bir şekilde iyi hamleleri var ve ya pick n ‘roll’dan sonra ya da onunla 1vs1 oynadıktan sonra cesaret verici bitişlere sahip. Rakip uzun veya kısa değişiklikten sonra ve ayrıca çok önemli bir şey, istatistiklerine asist kaydederek takım arkadaşları için (kısa ve uzun) basketbol IQ’sunu oluşturması.

Fransız oyuncu kesinlikle olimpiyat sepetini ayrılan Octavian Ellis’ten çok daha iyi savunabilir, ancak aynı zamanda yüksekliği, hacmi ve aynı zamanda devasa elleri nedeniyle Hassan Martin’den de şüphesiz takımın büyük bir “yarasını” çözecektir. Bu, başta savunma olmak üzere ribaundlarla sonuçlandı.

Hines, Dunston, Hunter ve Birch gibi daha önceki yıllarda merkez pozisyonundaki “kırmızı-beyazlılar”dan etkilenmiş oyuncuları anımsatmıyor olabilir ama bir kez uyum sağladığında işini yapacaktır!

Şimdi zayıflıkları açısından en büyük şey, 2018’e kadar genellikle %60’ın altında atış yaptığı, son yıllarda Türk Telekom ve Villeurbanne ile biraz daha iyi olmasına rağmen, şutların çok isabetli olmadığı kısmında yatıyor. hatta sadaka hattından %65 ve %67.

Villeurbanne ile Euroleague’de zaten bir mevcudiyet ve deneyim sezonuna sahip olmasına rağmen, Yunanistan’a ve SEF’teki yeni hayatına uyum sağlamak için zamana ihtiyacı olacak, yeteneklerini esas olarak kübiklerinin merkez rakipleriyle, yani kübik oyuncularla kanıtlaması gerekecek. Tavares, Poirier, Milutinov ve Papagiannis gibi oyuncular.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.