NBA 2020-21: Play-off İlk Tur Serileri Değerlendirme

Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

Basketbolseverlerin sene boyunca büyük bir heyecanla beklediği gün geldi çattı! NBA Play-off’ları, bugün oynanacak 4 karşılaşmayla başlıyor.

2020-21 sezonunun şampiyonun belli olacağı bu dev karşılaşmalar öncesi Eurohoops, serileri mercek altına aldı ve ilk turda oynanacak 8 play-off eşleşmesi hakkındaki tahminlerini yaptı.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu senenin play-off rehberiyle baş başa bırakıyoruz:

Normal sezonu Doğu Konferansı’nda lider bitiren Philadelphia 76ers, harika bir savunma takımıydı. Önceki yıllarda özellikle play-off’larda zorlandıkları dönemlerde yarı saha hücumunda dönem dönem fazlasıyla zorlanan Sixers, bu sezon bu zaafının üstünden Joel Embiid’in MVP kalibresindeki performansıyla gelmişti.

Ancak bugüne kadar play-off’larda işlerin daha fiziksel hale geldiği ve düdüklerin daha zor çıkmaya başladığında Embiid’in dönem dönem çok zorlandığını gördük. Sizers’ın sezonunun hangi noktada biteceğini belirleyen faktör de rakip takımların Embiid’e karşı önlem aldığı dönemlerde yıldız uzunun ve Sixers takımının buna nasıl karşılık vereceği olacak.

Serinin diğer tarafına geldiğimizde Washington Wizards, sezonun son kısmını son derece etkili şekilde geçti. Russell Westbrook’un da yükselen performansıyla birlikte arka arkaya galibiyetler alan Wizards, normal sezonun son gününde 8. sıraya yükseldi ve play-in etabında Indiana Pacers’ı farklı yenerek kendisini play-off’lara attı.

Kadro kalitesi olarak baktığınızda Wizards’ın genel anlamda Sixers’ın yanına yaklaşması çok mümkün gözükmüyor. Fakat buna rağmen Wizards’ın Bradley Beal ve Russell Westbrook gibi iki yıldıza sahip olduğu düşünülünce büyük olasılıkla play-off ilk turunda karşılaşmak istedikleri takım da Wizards değildir.

Fakat genel olarak baktığınızda Sixers’ın genel olarak kadrosunun potansiyeli ve fiziksel avantajı Wizards’ın eşleyebileceği bir şey olarak gözükmüyor. Beal ve Westbrook, Philadelphia’dan bir maç çalsa bile seriyi daha çekişmeli hale getirmeleri kolay olmayacaktır.

Kazanan: Philadelphia 76ers, 4-1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.