NBA logosu için Jerry West: “Dört siyah oyuncu vardı ve tek beyazı seçtiler”


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

Alan Siegel, bugün bildiğimiz gibi, 1969’da NBA logosunu yarattı. Ligin o zamanki komiseri Walter Kennedy, nihai sonucun Jerry West’i yansıttığını bilmiyordu. Kimse bilmiyordu.

Yaratıcı ilhamının bilinmesini istemedi ama bundan kaçınmadı. Çoğu kızdı. West’in kendisi bile, garip bir durumda, bunun NBA’de uzun yıllar boyunca bir sır olduğu düşünülürse.

Keşke logoda olduğum hiç sızdırılmamış olsaydı. Hakikat. Gurur verici ama NBA’de olsaydım utanırdım. umarım değiştirirler”

West, Karim Abdul Jabbar ve ünlü sky hook’u ile yeni bir logo önermişti. Ve şimdi, bazı ilginç şeyler söyleyerek takip etmeye geliyor.

“Ligi tanıtmaya başlamak istediler, bu yüzden bir logoya ihtiyaçları vardı. Beş oyuncu öne çıktı. Yüzü görünmüyordu, ancak dört siyah oyuncu ve bir beyaz vardı. Kimse bilmiyordu, bu yüzden tamamen farklı olabilirdi. Sonunda beni seçtiler. Asla öğrenmedim, David Stern kabul etti (öğrendiğinde) ve bana bunu söyledi. Dürüst olmak gerekirse bilmek istemedim çünkü doğru mu adil mi bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Onlar da dört siyahi oyuncuydu ve hepsi harika oyunculardı.”

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.