NBA: Yeniden Yapılanma Hamlesine Başlaması Gereken 6 Takım

by Zach Buckley, Çeviri: Arma Kaynar / info@eurohoops.net

Bu çevirinin tüm hakları Eurohoops Ltd. Şti.’ye aittir ve tamamının veya bir kısmının izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.

Bu yazı 13 Eylül 2020 tarihinde BleacherReport’ta yayınlanmış ve uyarlanarak çevrilmiştir.

Son 5 sezonun 4’ün konferans finallerine kalamayan Houston Rockets’ın şampiyonluk iddiasını devam ettirebilmesi için bir şeyleri değiştirmesi gerekiyor.

Ancak belki de eldeki malzeme ile yapabilecekleri fazla bir şey yoktur. Russell Westbrook ve James Harden 30’lu yaşlarındalar, Mike D’Antoni takımdan ayrıldı. Eğer bir takımın yeniden yapılanma yoluna girmesi gerekiyorsa insanın aklına ilk gelen ekip Houston Rockets oluyor. Bu hissi uyandıran tek takım da Rockets değil. İster her şeyi yıkmak olsun ister daha yavaş bir sürece yayarak olsun yeniden yapılanmayı düşünmesi gereken 5 tane daha takım var.

Ciddi değişikliklerden bahsettiğimiz için Milwaukee Bucks ve Philadelphia 76ers gibi takımın çekirdeğini koruyup rotasyon oyuncularında değişikliklere gidecek takımları bu yazıdaki takımlardan ayrı tutuyoruz. Ancak bu 6 takımın gelecekteki şampiyonluk şansını arttırabilmek için ciddi değişiklikler yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.