Omar Cook ve Jasiel Rivero fırtına gibi esti

ACB’de üst üste 12 saat süren basketbol ​​yarışmanın en formda iki takımı arasındaki düelloyla başladı. Endesa Ligi’nde beşinci ve altıncı sırada, konuk takımın 75-95 galibiyetiyle sonuçlanan bir maçta Olimpiyat’ta buluştu.

Joventut’un 41-37 ile 4 sayı yükselerek dinlenmesine rağmen, Penya ikinci yarıda söndü, Omar Cook ve özellikle Jasiel Rivero’nun oyunun efendisi ve efendisi olduğu yaklaşık 20 dakika.

Pau Ribas’ın ikinci çeyrekte sakatlığı yerel halk için ağır bir darbe oldu, çünkü ilk yarıda Penya’nın en seçkin adamı olmasının yanı sıra, en önemli iki adamını kaçıran Joventut’u ayakta tutan Barcelona oyuncusu oldu.

Kariyerinin en iyi ayını tarihi bir Aralık ile geçirmesine rağmen, Xabi López-Aróstegui bugün reddedildi: 27 dakikalık oyunda 0 değerleme ve toplamda ± 33. Yeşil-siyah oyununun Ante Tomic olarak diğer büyük ayağı ise gizli 4 değerleme kredisinde kaldı.

Üçüncü çeyreğin 18-31’i San Pablo Burgos’un lehine oynadıysa, oyunu neredeyse cümle için görüldü, sonuncunun başladığı 3-13 (62-83, maksimum ziyaretçi avantajı) onu cezalandırmayı bitirdi.

Ziyaretçilerin ezici galibiyeti, ikinci yarıda bir kişinin diğerlerinden öne çıktığı 37-58 sayesinde geldi. 25 sayı ve 8 ribaund ile 37 sayılık bir PIR’a sahip olan Jasiel Rivero’nun muhteşem performansı, ilk yarıda en iyi oyuncusu Omar Cook’ta 14 sayı 4 asistle oynayan San Pablo Burgos’un en iyi oyuncusu oldu.

Galibiyetle birlikte San Pablo Burgos, sıralamada Joventut’u geride bırakarak 10-5’lik bir denge ile beşinci olurken, bölge halkı 10-6 ile altıncı kaldı.

Fotoğraf: ACB Fotoğraf / D. Derece

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.