Pitino: “26 asist ve 10 hatan olduğunda iyi basketbol oynuyorsun”


Tης Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Rick Pitino, Çin maçı sonrası yaptığı açıklamalardan da anlaşılacağı üzere Milli Takımımızın görüntüsünden tamamen memnundu.

Yunanistan Milli Takımı: BASIN ÇİN ve şimdi Türkiye!

Rick Pitino başlangıçta şunları söyledi: “4 haftadır hızlı oynamak için mücadele ediyoruz ve bugün çocuklar hücumda ve savunmada mükemmel bir performans sergilediler. Yanımda oturan Katsivelis, harika bir oyuncu olan Kalathis’in arkasında oynayarak harika bir iş çıkardı. Bütün çocukların çalışmalarından çok memnunum. Özellikle ilk yarıda oynadığımız basketbol tarzı beni mutlu etti. Rahatlamamaları için çok mutlu görünmemeye çalışıyorum. Çok az kişi devamsızlık nedeniyle iyi oynamamızı bekliyordu. İyi değil, harika oynamaya çalışıyoruz. Dimitris ve Larentzakis gibi çocuklar öne çıktı. Kimseyi içeri almaktan korkmuyorum ve bu bir koç için iyi bir güvenlik sağlıyor.

Kariyerinde balona benzer bir şey yaşayıp yaşamadığı konusunda ise şunları söyledi: “Yunanistan’a iki kez geldiğimde takıma hiç giremedim çünkü başka bir koçun yerine geçiyordum. Şimdi en yetenekli oyunculardan oluşmayan bir takım kurdum ama onlar en uyumlu ve en iyi kimyaya sahip oyuncular. Aklıma takılan ve müthiş bir zihniyet sergileyen çocuklardan biri de Katsivelis’ti. “Şimdi Türkiye ile maç için ilerliyoruz.”

Çin için dedi“Çin burada açık alanda en iyi takım ve onları ilk ve ikinci on dakikada bir sürpriz içinde tuttuk. Bu, iyi hücumlarımız ve defansif geçişimiz sayesinde oldu. Çin iyi bir takım ama mükemmele yakın bir oyun oynadık ve Türkiye’ye karşı ihtiyacımız olacak. 26 asist ve 10 hatan olduğunda iyi basketbol oynuyorsun” dedi.

Son olarak Türkiye için dedi.“Türkiye’nin mükemmel bir takım olduğunu biliyoruz, onları henüz görmedim ama ortaklarım. Oyuncularıma sıkı oynayacaklarına güveniyorum. Ama bu artık yeterli değil. Türkiye de sert oynayacak. Olimpiyatlara gitmek için Final 4’teyiz. Bu “balon”dan o kadar zevk alıyoruz ki otelden ayrılmak istemiyoruz “.

Katsivelis: “Ya kazandık ya da eve gittik”

Dimitris Katsivelis ise, “Ya kazanacağımız ya da eve gideceğimiz bir maçtı. Çin’in silahını, açık sahayı durdurduk ve bu bize yardımcı oldu. Dinlenmek ve Türkiye maçına konsantre olmak için bir günümüz var.

Mitoglou: “Pitino asla mutlu değil”

Son olarak, maçtan kısa bir süre sonra konuşan Dinos Mitoglou şunları söyledi: “Çok iyi oynadık, çok fazla enerjiyle, teknik direktör Pitino’nun istediği gibi ribaundları temizledik. Çin’in çok koşu, geçiş, çok fiziksel oyunla çok iyi bir takım olduğunu biliyorduk. Bu bölümü domine ettik ve galibiyet için mutluyuz.

Teknik direktör asla mutlu değildir. Sadece istediği sayıda sapmaya sahipsek. Yine de oyunun bazı bölümlerinde kesinlikle mutlu. Fakat hepsi değil. Pozitif olmalıyız, her zaman hazırız, iyi bir kimya ile böyle oynamaya devam etmeliyiz. Geliştirmemiz gereken çok şey var, kendimize inanıyoruz ve… buradayız! ”

En son haberleri görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.