Rockets GM’i: “Harden’ın Açıklamaları Takası Etkilemedi”

2021-01-18T07: 31: 06 + 00: 00

2021-01-18T07: 31: 06 + 00: 00.

Arma Kaynar

18 / Baba / 21 07:31

Eurohoops.net


Arma Kaynar

James Harden, Brooklyn Nets’e takas edilmeden bir gün önce Houston’da kesinlikle kalmak istemediğini dile getirmişti…


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net tarafından

Houston Rockets‘ın genel menajeri Rafael Stone, James Harden’ın takımdan ayrıldığı takas hakkında açıklamalar yaptı. Rockets‘ın yöneticisi, Harden’ın Brooklyn Nets‘e takas edilmeden önce yaptığı “Artık bu işin dönüşü yok.” açıklamalarının takasın zamanlamasında etkili olmadığını dile getirdi.

Rockets, 4 takımlı bir takasta Victor Oladipo ve Dante Exum’ın yanı sıra 4 birinci tur ve 4 tane birinci tur değiştirme hakkında yıldız oyuncuyu Brooklyn Nets‘e yollamıştı. Yaz döneminde göreve gelen Stone, şüphesiz ki kariyerinin kaderin üzerinde çok önemli rol oynayacak bir hamleye imza attı.

Stone, Nets’in teklifini kabul etmelerinde diğer takımlara kıyasla daha çok draft hakkının bulunmasının etkili olduğunu söyledi. Stone, “Bu anlaşma hakkında bu kadar heyecanlanmamızın sebebi bize geleceğe dair esneklik kazandırmış olması. Özellikle elde ettiğimiz draft hakları önümüzdeki yıllarda birçok takasta kullanabileceğimiz haklar.” dedi.

2 yıl önce All-Star seçilen Oladipo gibi bir oyuncuyu kadroya katmak da Houston ekibi açısından çekici olan bir diğer faktördü. Sixers‘ın Harden için Rockets’a Ben Simmons etrafında şekillenen bir paket teklif ettiği iddia ediliyordu.

Her ne kadar Stone, Harden’ın açıklamalarının takasta rol oynamadığını söylese de hamlenin gerçekleşme zamanlaması açısından bakınca buna inanmak çok da mümkün gözükmüyor. Rockets’lı oyuncuların da Harden’ın hareketlerinden gitigide rahatsız olduğu John Wall ve DeMarcus Cousins’ın açıklamalarından net şekilde belli oluyordu.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir