Rus milli takımının baş antrenörü NBA’i izlemiyor


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Bazarevich, Euroleague’in kurumsal kimliğini koruyacağı ve Kuzey Amerika Ligi’nin bir kopyası olmayacağı umudunu da dile getirdi.

“Bu sezon heyecan verici hiçbir şey yok. Euroleague’i izliyorum. NBA’i izlemiyorum. Sezon o kadar özel ki – ekranın bu tarafında bile seyirci yokluğu hissediliyor. Rusya’da bu konuda yapılan maçlar elbette daha eğlenceli görünüyor. Muhtemelen sezonun sonunda her şey daha ilginç olacak.

Euroleague eskiden çok ilginçti, Avrupa basketbolunun en iyisinin yoğun bir ifadesiydi: kolektif oyun, sürekli savunma, birçok duygu, her maçın önemi. Her oyunun önemi artık çok daha az önemli. Çok ilginç ve gergin bir Top 16 vardı. Şimdi tüm bunlar daha da azaldı, hepsi de bazı büyük adımlarla NBA’e doğru ilerliyor. Önceden, pratikte geçme oyunları yoktu.

Geçen sezon NBA maçlarının yüzde 70’ini izledim, tam anlamıyla kendimi zorladım. Playofflarda, koçluk kararları için Miami’yi sevdim. NBA’deki iş modeli iyi ama bu ligin sportif yönünü sevmiyorum. İncelemelere bakılırsa, burada yalnız değilim. Demek istediğim, basketbolda sadece önemli anları değil, bir şeyler görmüş yaşlı insanlar. Bir kişinin dediği gibi, önemli anları izleyip her şeyi biliyorken neden NBA maçlarını seyredesiniz? Sanki birisi bunu yapıyormuş gibi geliyor. Evet, şimdi sosyal medya zamanı: herkes NBA’i bir dizi gibi izliyor. Ama biz eski NBA’i hatırlayanlar daha çok spor istiyoruz ve orada spor görmüyorum.

Ve Euroleague’in bu açıdan aynı şeye gelmesini gerçekten istemiyorum ”dedi Bazarevich.

Kaynak – Sports.ru’da Blog Tutkusu

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.