“Şampiyonluk istiyorsan Lakers’a katılmalısın”

Ice Cube’dan Damian Lillard’a: NBC Sports Northwest’te bir yüzüğün orijinal olarak görünmesini istiyorsa ‘gelip Lakers’a katılmalısın’

Blazers’ın 2020-’21 sezonunun Nuggets için altı maçta sona ermesinden bu yana, takımda dolaşan kelime “değişim” oldu.

İster koçluk kadrosuyla, ister kadroyla. Takım düzenli olarak sadece ilk turda kaybetmek için play-off oynayacaktı. Bir şeyleri karıştırmak gerekli görünüyordu.

Sezon sonu boyunca değişmeyen bir değişiklik, Damian Lillard’ın takas edilme olasılığı.

Altı kez All-Star olan oyuncu takas talebinde bulunmadı, ancak yaşının ilerlemesi ve ekibinin büyük gelişme göstermemesi nedeniyle, onun kalibresindeki bir oyuncunun en iyi yıllarını meşru şampiyonluk adaylarına harcaması gerektiği görülüyor.

Stephen A. Smith’in şovuna katılan rapçi ve girişimci Ice Cube, Lillard’ın neden Lakers’a katılması gerektiğine dair açıklama yaptı.

Cube, “Şampiyonluk istiyorsanız, Lakers’a katılmalısınız” dedi. “Bir sürü puan almak ve adam olmak istiyorsanız, Portland’da kalın. Ama gel bir şampiyonluk kazan. Hakediyorsun. O şehre çok şey verdi. O yüzden bu sevginin bir kısmını LA Lakers’a verin.”

Lillard büyüklüğünde bir oyuncu almak çok zaman alır. Son üç sezonda kendisine 40 milyon doların üzerinde ödeme yapacak olan 4 yıllık 176 milyon dolarlık bir sözleşmenin ilk yılına girecek.

Lakers’ın Anthony Davis’i almak için çoğunu dağıttıktan sonra sınırlı sayıda genç oyuncu ve seçimle neler sunabileceğini hayal etmek zor. Çok takımlı bir takas olmadıkça, ancak her iki durumda da Blazers, kendi çıkarları için de en iyisini yapmak zorunda kalacaktı.

Lakers takımındaki Lillard, onlara takımın LeBron James dışında umutsuzca ihtiyaç duyduğu yaratma yeteneğine sahip bir sonraki seviye oyuncusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir