Seçim yaklaştıkça NBA oy verme çağrılarına devam ediyor

LAKE BUENA VISTA, FLA. (AP) – Udonis Haslem bu konuda dürüst: Seçimler onun için fazla önemli değildi.

Yani şimdiye kadar.

2004’ten beri kayıtlı bir seçmen olduğu için süreçten ya da nasıl işlediğinden habersiz değil. Ancak bu, takım kaptanı olarak hizmet veren ve soyunma odasındaki diğer tüm oyunculara örnek olmaya çalışan Miami Heat forvet oyuncusu Haslem için bir tutku projesi olmaktan çok uzaktı. Yani bu yıl seçim sürecine dahil olmak demekti.

Haslem, “ Evimde büyürken oy vermek asla bir konuşma olmadı ” dedi. Okula gittiğimde oy kullanmak asla bir konuşma değildi. Dostlarımla takılırken kesinlikle bir konuşma değildi. Hiç konuşma olmadı. Dolayısıyla bu ligde lider olabilmek ve takımımda lider olabilmek için kendimi eğitmem gerekiyordu. ”

İşte bu yüzden Haslem ve Los Angeles Lakers’ın yıldızı LeBron James, bu yılki NBA Finallerinin farklı taraflarından oyuncular, tıpkı 2010’dan 2014’e kadar Miami’de oldukları gibi, bir kez daha takım arkadaşları oldular. Haslem, 50’den fazla siyah sporcu ve şovmen arasında yer alıyor. James’in başlığını yaptığı ve George Floyd ve Breonna Taylor’ın ölümlerinden kısa bir süre sonra kurulan bir grup olan ” More Than A Vote ” kampanyasına şöhretlerini ve nüfuzlarını ödünç veriyorlar, ırksal eşitsizliği ve polis vahşetini ortadan kaldırma arayışını yeniden alevlendiren şeyin bir parçasıydı. bu ülkede.

Grubun şu anda birincil görevi: “sistemik, hedefli seçmen bastırma” dediği şeyi yenmek ve Siyah seçmenleri korumak.

James bu play-off’ların başlarında şöyle dedi: “Burada oyunu oynadığımızı biliyorum, ama önemli olanı da kaybetmiyorum,” dedi. ” Bir oylamadan daha fazlası, Siyah seçmenleri korumak ve topluluklarımızda devam eden seçmen baskılarıyla ilgilidir. … Her zaman topluluklarımızdaki değişimden bahsediyoruz ve şimdi bir fırsatımız var. Daha iyisi için gerçekten değişim yaratma fırsatımız var. ”

Şimdiye kadarki rakamlar James’in hoşuna gitti: Ulusal Basketbol Oyuncuları Derneği, üyeliği dahilindeki hemen hemen tüm uygun seçmenlerin artık kayıtlı olduğunu söylüyor; bu, NBA’in uygulama oyuncularının bulunduğu Walt Disney World’deki yeniden başlatma balonunun içinde büyük bir girişimdi. balonun etrafında yollarını öğrenmek için indirildi, hatta nasıl kaydolacağına dair talimatlar da dahil.

NBA arenalarının yarısından fazlası, aksi takdirde seçim günü boş duracaktı, ya kayıt yaptıran sitelerdi ya da oy verme yerleri olarak hizmet verecekler – daha ırkçılık nedeniyle Ağustos ayında sezon neredeyse iptal edildiğinde bir oyuncu talebi. huzursuzluk. Ve More Than A Vote grubu, ülke çapında seçim günü için şimdiden 20.000 anket işçisini işe aldı.

More Than A Vote’un Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Tyler, “ Bu sporcular, tıpkı herkes gibi, felç karışımına sahipti – çünkü hepimiz hiçbir şey yapamadık – öfke, öfke ve hayal kırıklığı ” dedi. Ve sanırım tüm bu duyguları eyleme geçirmenin bir yolunu aradıklarını düşünüyorum. Nasıl karşılık veriyorsun, değil mi? Sanırım bu anla ilgili farklı olan şey bu. Bu sadece farkındalık yaratmakla ilgili değil. Bu, ‘Seçimlerin işleyişinin mekaniğini değiştirmek için kendi etkimi ve platformumu aktif olarak nasıl kullanırım?’ ‘

James ve davaya ünlüye ağırlık veren diğerleri bunu tek başlarına yapamayacaklarını biliyorlardı. Uzmanlar getirdiler: Tyler, Senatör Cory Booker’ın Demokrat başkanlık adaylığı teklifinde bir iletişim direktör yardımcısıydı ve icra direktörü Addisu Demissie, Booker’ın ulusal kampanyasını ve ayrıca California Valisi Gavin Newsom’un 2018’deki eyalet kampanyasını yönetti. Grup, resmen partizan olmasa da, James ve gruba dahil olan diğer pek çok kişinin, Başkan Donald Trump yerine Demokrat aday Joe Biden’ı desteklediği bir sır değil.

James, siyasi görüşlerinin bazıları arasında popüler, bazıları arasında popüler olmadığını biliyor.

“Başkalarının ne düşündüğüne kapılamazsınız çünkü herkes sizin hareketinize her zaman katılmayacaktır,” dedi James. ” Sözlerinize herkes katılmayacak. Tutkunuzla herkes aynı fikirde olmayacak. Herkes bunu neden yaptığınıza her zaman katılmayacak, bu nitelikteki şeyler. Doğruysanız ve eve ve kalbe çarpıyorsa, o zaman önemli olmamalı. ”

NBA takımları seçime mümkün olan her şekilde dahil oluyor. Golden State, Atlanta ve Detroit, bir oylama kaydı yarışmasına giriyor – oy vermek için kimin en çok hayranı kayıt ettirebileceğini görmek. Savaşçılar, Biden’i desteklemek için Demokratik Ulusal Kongre sırasında eşi Ayesha’yla birlikte bir videoda görünen Stephen Curry’nin, oydan çıkma mesajının yayılmasında aktif rol aldı ve seçimden önce bazı ek şeyleri planladı. Şahinler, 3 Kasım Seçim Günü sandıkta görev yapmak ve oy vermek için harcadıkları süre için çalışanlara ödeme yapacak ekipler arasında yer alıyor.

Muhtemelen önemli bir savaş bölgesi eyaleti olan Wisconsin’de, Milwaukee Bucks ve Brewers’ın stadyumlarını erken oy verme yerleri olarak kullanma planları bu hafta oy pusulalarına yasal olarak itiraz edilebileceği korkusuyla çizildi, çünkü bu siteler eyalet yasalarının gerektirdiğinden daha sonra belirlenmişti.

Şu anda Philadelphia 76ers’ın koçu olan Doc Rivers, Los Angeles Clippers’a koçluk yaptığı bu playofflar sırasında şunları söyledi: “ İnsanları oylamaya ikna etmeliyiz. Siyah erkekler ve Kahverengi erkekler oy vermek zorundadır. Oy vermek zorunda. Şu anda baskı hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Oyuncularımız bunu anladı, bu yüzden bu önemli. Ve biz sadece ilerlemeye devam etmeliyiz. ”

Haslem, NBA balonundan eve döndüğünde Miami için planladığı oyları geri alma girişimlerine sahip. Oy verme hakkında konuşmama günleri çoktan geride kaldı, dedi.

Haslem, “ Nasıl başkan bulduğumuzu bile bilmiyordum ” dedi. Benden bilmeme gerek kalmadan çok şeyimiz vardı. Bilmemin bir önemi olduğunu düşünmemiştim. Şimdi hepsi farklı. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.