Spanoulis: Euroleague’in en iyi pasörüne övgü (video)


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

2018’den itibaren Vassilis Spanoulis, organizasyon otoritesinin o sırada Olympiakos’un sembolik liderine özel bir saygı duruşunda bulunmasıyla Euroleague tarihinin en iyi pasörü oldu.

“Hak ediyor. O harika bir oyuncu, Euroleague’de oynadığı en iyi oyunculardan biri. Onun için mutluyum ve Yunanlı bir oyuncu olduğu için mutluyum. 35 yaşında ve hala takımının en iyi oyuncusu. Bu onun harika bir oyuncu olduğunu ve Olympiakos’un Vassilis ile daha da yükseldiğini gösteriyor. Dimitris Diamantidis, Euroleague haraç bağlamında hedefler belirledi ve harika bir sezon geçireceğine inanıyorum, dedi ve Vassilis Spanoulis şunları ekledi:

“Kendimi iyi hissediyorum ama paslarımla takımın kazanmasına yardımcı olmak önemli. Asist yaparak başka bir oyuncuyu mutlu edersiniz. Asist listesinin başında iki Yunanlı görmek güzel. Aklıma gelen asist, bize unvanı veren prensin 2012’deki asisti. Onu asla unutmayacağım”.

Olympiakos’taki o zamanki takım arkadaşı Vangelis Mantzaris ise, “Spanoulis sadece Yunanistan’ın değil, Avrupa’nın da en iyi oyuncularından biri. Biz Yunanlılar, Diamantidis ve Spanoulis’in listenin ilk iki sırasında yer almasından gurur duyuyoruz. Basketbolu hayatının bir parçası olarak görüyor ve bu ona daha fazla motivasyon veriyor. Sadece basketbolu ve zaferi düşünüyor. Kiminle karşı karşıya olduğu ve hangi maçı oynadığı umurunda değil. Her maçta basketbolda kariyer yapmak isteyen tüm oyunculara en iyi örnek olmaya çalışıyor” dedi.

Ayrıca George Printezis şunları söylemişti: “Skorlamanın yanı sıra yaratılışta da mükemmel. Her ikisini de üst düzeyde başarılı bir şekilde yaparsa, bu bir efsane olarak kabul edilir. Vassilis’i farklı kılan da bu çünkü her zaman motive. “Rutini inanılmaz ve o harika.”

Son olarak Nick Kalathis, “Bu ikisi Avrupa’nın en iyi oyun kurucuları, onları zirvede görmek keyifli” dedi.

Vassilis Spanoulis’in çekilmesi vesilesiyle, Euroleague’in o zaman yaptığı övgüyü hatırlayalım:

En son haberleri BURADAN okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.