“Spanoulis olmasaydı, asla NBA’e gitmezdim” – “Gittiğimiz her yerde ona bir rock yıldızı gibi davranıldı”


Giannis Rammas tarafından / irammas@eurohoops.net

Olympiakos’un kendisine ayrılmış bölümünde devam Emekli olan Vassilis Spanoulis.

VSpan geçti Kariyerinin 22’sinden 11’i, Olympiakos’ta parlak yıllar, nerede işbirliği yaptı 103 takım arkadaşı. “Kırmızı ve beyaz” OEM onları buldu ve takımın sembolik lideri hakkında birkaç söz söylemelerini istedi.

Kim Birch, sevinç dorsey, Giorgi Sermandini, Eisi Lo, Willie Kamış, Ίθαν Χαπ, Brian Roberts, Giannis Bourousis, Di Jay Çilek, Cedric Simmons ve Paris Marangoz sırayla aldılar.

analitik olarak:

KEM BİRTS (2016-2017): “Spanoulis hakkında bir şeyler söylemem istense de onun hakkında konuşacağım ama aslında bu kişisel olacak. Spanoulis olmasaydı, NBA’e asla gitmezdim. Oynama şekliyle, öğrettikleriyle, anlattıklarıyla ve benim için yaptıklarıyla bana en çok yardımcı olan oyuncudur. NBA için büyük bir adım atmada en önemli rolü oynadı. Ona teşekkür ederim! ”

JOE DORSEY (2011-2012): “Harika bir oyuncu ve adam olan Spanoulis hakkında sadece en iyisini söyleyebilirim. Gerçek bir profesyoneldi, hiçbir şeyden şikayet etmezdi. Çılgınca antrenman yapıyor olmamız veya zorlu bir yolculuk geçirmemiz önemli değildi. Her zaman takımı ve takım arkadaşları için her şeyi verdi. Her zaman hafızamda kalacak olan komik şey, her maç öncesi ısınmada sahanın ortasında bir sprint yaptı ve sanki kenardaymış gibi yere bakarak çizgiye bastı. Büyük Kanyon ya da başka bir şey! Her maçtan önceki ritüeliydi. Vassilis ve ailesine en iyi dileklerimi sunuyorum. Kendisine hayatının her alanında iyi şanslar diliyorum, aynı zamanda Olympiakos’taki herkes için en iyisini diliyorum” dedi.

GIORGI SERMANTINI (2012-13, 2014): “Vassilis’i harika kariyeri için tebrik etmek istiyorum. Seninle oynamak bir zevkti. Şu andan itibaren ne yapmaya karar verirseniz verin, keyfini çıkarın! Sana başarılar diliyorum! “

ΕΙΣΙ ΛΟ (2012-2014): “Şimdiye kadar tanıştığım en odaklanmış sporculardan birine teşekkür etmek istiyorum. Şüphesiz, büyük bir kursu vardı. Bu son derece başarılı kariyerin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Umarım yaptığı işte başarılı olmaya devam eder ve emekli olduğu için büyük ailesinden keyif alır. Sadece Vassilis’e saygı gösterin! ”.

WILLY OKUYUN (2019-20): “Olympiakos’ta geçirdiğim süre kısa olsa da Spanoulis ile takım arkadaşı olmak benim için bir nimetti. O gerçek bir liderdi, Avrupa’nın en iyi oyuncularından biriydi ve herkesin saygısını kazandı. Şahsen, takıma geldiğimde sadece adapte olmak için değil, oyunumu geliştirmek için de bana çok yardımcı oldu. Oynadığını görmek büyülüydü… Çok önemli şutları, pasları βα Neden herkesin onu işaretlemek için bir yol aradığını ilk elden anladım. Kariyeri çok büyük ve herkes ona haklı olarak saygı duyuyor. Ama aileme ne kadar yardım ettiğini asla unutmayacağım… Her zaman ilgilendi, bana her zaman çocuklarım için en iyi okulların ne olduğunu, nerede oynayacağını söyledi μαι Gerçekten ona en iyisini diliyorum! ”.

ITHAN KOAH (2019-2020): “Belki ondan bahseden herkes her şeyi anlatmıştır ve ben yeni bir şey eklemem. Onunla birlikte yaşamamdan her zaman hatırlayacağım şey, gittiğimiz her yerde ona bir rock yıldızı gibi davranıldığıydı. Ve tabii ki takımda herkesten gördüğü mutlak saygıdan çok etkilendim. “Konuştuğunda, herkes mutlak dikkatle onun gözlerinin içine baktı.”

BRYAN ROBERTS (2017-2018): “Efsanevi bir kariyeri vardı. Bu onun başardığı benzersiz bir şey. Adanmışlığı, zihinsel hazırlığı ve karakteri patlayıcı bir karışım oluşturdu ve onu Avrupa tarihinin en önemli oyuncularından biri yaptı. Onunla aynı soyunma odasında olduğum ve bir sezon da olsa aynı takımda oynadığımız için mutluyum. Kendisine büyük ailesine başarılar diliyorum. Şimdi, eskiden olduğu gibi, takım arkadaşının çorabına bakmak yerine, maçlardan önce çocuğunun çorabından birine bakacak! ”

ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ (2010-2011): “Spanoulis hakkında ne söyleyebilirim? Basketboldaki başarıları için mi? Antrenmanlarda her zaman birinci olmak için mi? Günlerce konuşmamız gerekecek ve kesinlikle sayfalarca sürecek! Fotsis – Bourousis ve Zisis – Spanoulis çiftleri olan beyan sahibine verdiğimiz hazırlıklar ve verdiğimiz mücadelelerle ilgili güzel anlarımızı saklayacağım! Tamam, bizi dövüyordu ama kaybettiğinde orada bile çıldırıyordu! Söyleyeceğiniz çok şey var… Ama hazırlıkların tüm yorgunluğuna rağmen her zaman geceleri eğlenmeye ve güzel vakit geçirmeye vakit bulduğumuz bu anları saklayacağım!”

DJ JAYY STROMBERRY (2015-2016): “Euroleague’in mutlak kahramanı. O hükümdardı ve uzun yıllar hatırlanacak. “Her zaman hatırlayacağım şey, 2016’da Panathinaikos ile oynanan final serisiydi. Soğuk kanlılığın simgesiydi”.

MERKEZİ SIMONS (2013-2014): “Unvanlara ve ayrıcalıklara olan susuzluğu tekrarlanamazdı. Kariyerimde Spanoulis gibi bir atlet görmedim. Tutku ve ayrıcalık arzusu etrafındaki herkesi etkiledi. “Eminim basketbolu seviyor çünkü basketbolda kalacak.”

PARİS MARAGOS (2016-2017): “Yunan basketboluna katkısı muhteşem. Uzun yıllar onun büyük başarılarından bahsederek adını anacağız. Her sporcu için bir sıkı çalışma, özveri ve irade modelidir. Ona en iyisini diliyorum”.

Ayrıca okuyun:

En son haberleri buradan okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.