Vangelis Liolios: “Akademiler açık kalmalı, tedbir yeniden değerlendirilmeli”


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Gönderilen argümanlarla AET başkanlığı için ilk aday ama aynı zamanda onu halka açıklayan federasyonun kendisi tarafından; Koronavirüsün yayılmasını sınırlamak için bir başka önlem olarak, Hükümetin neden tüm amatör spor faaliyetlerinin faaliyetini askıya almak için ilgili önlemleri almaması ve uygulamaması gerektiğinin nedenlerini açıklıyor.

Protesto fırtınasına neden olan bir karar ve mesleği gereği bir çocuk doktoru olan Vangelis Liolios, Akademileri açık tutma ihtiyacını vurguluyor:

“Tüm gezegen bu ikinci koronavirüs dalgasıyla sarsıldı. Toplumun ve onun bağ dokusunun bir parçası olan spor, fırtınanın da gözündedir.

Sanırım hepimiz mevcut koşulların kısıtlama olmaksızın spora izin veremeyeceğini anlıyoruz. Bir spor kulübü temsilcisi ve bir çocuk doktoru ikili statüsüne sahip olmak, Spor alanlarında hayatımıza hiçbir şey olmamış gibi devam etmeye karar bile vermem.

Şu anda ya da gelecekte yerel olarak kilitlenecek alanlarda tüm spor aktivitelerinin donmasının mantıklı olduğu çok mantıklı.

Ayrıca, kalabalık alanlarda (Attika gibi) resmi veya dostça tüm oyunları askıya almanın doğru yönde atılması gereken gerekli bir adım olduğunu tamamen anlıyorum.

Ancak, Attika’daki tüm spor faaliyetlerinin (bireysel eğitim, akademiler vb.) Durdurulması, yetkili Bakanlıklar tarafından derhal gözden geçirilmesi gereken bir önlemdir. Şu anda okullardaki çocuklar belli tedbirler altında iken, Spor Kulüplerinin akademilerinde ve gelişim bölümlerinde niye aynı durumun yaşanmadığını anlayamıyorum. Mayıs ayında alınan ilgili önlemlerle.

Aynı şekilde bu, genç sporcuların yeni gerçekliğe adapte olmalarına ve sporun faydalarının yanı sıra akademiler aracılığıyla eğitmemiz gereken sorumluluk, sosyalleşme ve güvenlik duygusunu kabul etmelerine yardımcı olacaktır, tıpkı okulumuzda olduğu gibi.

Bunca zaman bir çok spor kulübü ile konuşmak ve onlara hizmet eden insanları tanımak, eAkademilerine ve kalkınma departmanlarına vurgu yapan Derneklerin, ülkemiz için bu zor zamanda eksik ve özünde “kapalı” olmak istemediklerine, kendi konumlarından “eğitime” sorumlu bir şekilde katkıda bulunmak istediklerine inanıyorum. çocukların kişiliğini ve karakterini geliştirme süreci.

Okulun öğrettiği gibi, spor akademileri, tamamen deneyimsel bir yolla, yalnızca çocuğun bedenini değil, aynı zamanda zihnini ve davranışını da eğitir.

Hem Yunanistan Basketbol Federasyonu’nu hem de bu alanların Spor Derneklerini (ESKA, ESKANA vb.) Derneklerle doğrudan ve müşterek hareket etmeye çağırıyor, davet ediyor, ısrar ediyorum. Devlete, bu zor ve çok zorlu dönemde çocukların eğitimine güvenli bir şekilde katkıda bulunmayı amaçlayan akademiler ve kalkınma departmanlarının entegre bir çalışma şeklini sunmak.

Eğer isterlerse, pratik olarak katkıda bulunabileceğim her yerde, isteyenlerin emrinde olacağım.

Bu zor zamanda, basketbol ve spor genel olarak hepimizin aynı yönde birleşmemize ihtiyacı var.

Saygılarımla,

Vangelis Liolios

Çocuk Doktoru – ASP Prometheus Başkanı “.

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.