2020-21 All-NBA First takımında üç Avrupalı

2020-21 All-NBA First takımında üç Avrupalı


Eurohoops ekibi tarafından/ info@eurohoops.net

Avrupa’dan – daha doğrusu Balkanlardan – üç oyuncu ilk kez All-NBA First takımına dahil edildi. Sırbistan’dan MVP Nikola Jokic, Slovenya’dan Luka Doncic ve 100 oylamanın tamamında oylanan tek oyuncu olan Yunan Freak Giannis Antetokounmpo, NBA’deki Avrupa işgalini vurguluyor.

Fransız uzun ve yılın defans oyuncusu Rudy Gobert, All-NBA üçüncü takımında yer alırken, oylar Litvanyalı Domantas Sabonis ve Karadağlı Nikola Vucevic’i de aldı.

NBA için:

Denver Nuggets’tan Nikola Jokić, 2020-21 Kia NBA En Değerli Oyuncusu ve iki kez MVP’leri Milwaukee Bucks’tan Giannis Antetokounmpo ve Golden State Warriors’tan Stephen Curry, 2020-21 All-NBA A Takımı, NBA’e liderlik ediyor bugün açıklandı.

Antetokounmpo, 100 oylamanın tamamında All-NBA First Team oyu alan tek oyuncu oldu ve art arda üçüncü Birinci Takım seçimini ve genel olarak beşinci All-NBA Takımı onurunu kazandı. Nuggets’ın bir üyesi olarak Kia NBA MVP’si seçilen ilk oyuncu olan Jokić, son üç sezonda ikinci kez A Takım olmak için 99 A Takım oyu aldı. Bu sezon NBA lideri 32,0 sayı ortalaması yakalayan Curry, Birinci Takım’a yaptığı dördüncü seçiminde ve genel olarak yedinci All-NBA Takımı onurunda 98 Birinci Takım oyu aldı.

All-NBA A Takımı’nda Antetokounmpo (500 toplam puan), Jokić (498 puan) ve Curry’nin (496 puan) yanı sıra Dallas Mavericks guardı Luka Dončić (402 puan; 55 First Team oyu) ve LA Clippers forveti Kawhi Leonard ( 323 puan; 28 Birinci Takım oyu).

Leonard, üçüncü kez All-NBA A Takımına seçildi ve genel olarak beşinci All-NBA Takımı seçimini kazandı. 22 yaşındaki Dončić, üst üste ikinci sezon için All-NBA A Takımına seçildi. Tim Duncan’dan bu yana ilk üç NBA sezonunda en az iki kez All-NBA A Takımına giren ilk oyuncu (1997-98 – 1999-2000 arasında üç kez) ve yaştan önce birden fazla A Takım seçimine sahip dördüncü oyuncu oldu. 23, Rick Barry, Kevin Durant ve Max Zaslofsky ile birlikte.

2020-21 All-NBA İkinci Takımı, Portland Trail Blazers guardı Damian Lillard (372 sayı), Philadelphia 76ers pivotu Joel Embiid (352), Phoenix Suns guardı Chris Paul (311), New York Knicks forveti Julius Randle (253) ve Los Angeles Lakers forveti LeBron James (174).

2020-21 All-NBA Üçüncü Takımı, Utah Jazz pivotu Rudy Gobert (148 sayı), Miami Heat forveti Jimmy Butler (131), Clippers forveti Paul George (89), Washington Wizards guardı Bradley Beal (71) ve Brooklyn Nets’ten oluşuyor. gardiyan Kyrie Irving (61).

James, çoğu All-NBA Takımı seçimi için lig rekorunu 17’ye çıkardı; bu, Birinci Takıma 13, İkinci Takıma üç ve Üçüncü Takıma bir rekor olmak üzere rekor bir sayı içeriyor. Paul, 10. kez All-NBA Takımına seçildi ve James’in ardından en aktif oyuncular arasında ikinci sırada yer aldı.

Bu, Lillard ve George için altıncı, Gobert ve Butler için dördüncü ve Embiid ve Irving için üçüncü All-NBA Takımı seçimi. Randle ve Beal, ilk kez All-NBA Takımına seçildiler.

All-NBA Takımı, 100 spor yazarı ve yayıncıdan oluşan küresel bir panel tarafından seçildi. Oyunculara All-NBA Birinci Takımına her oy için beş puan, İkinci Takıma her oy için üç puan ve Üçüncü Takıma her oy için bir puan verildi. Seçmenler, her takım için iki guard, iki forvet ve bir pivot seçti ve düzenli olarak oynadıkları pozisyondaki oyuncuları seçtiler. Birden fazla pozisyonda oy alan oyuncular, en çok oyu aldıkları pozisyona yerleştirildi.

Aşağıda 2020-21 All-NBA Takımı için en çok oy aldıkları pozisyonda listelenen oy alan diğer oyuncular yer alıyor. “Toplam Puanlar” kategorisi, oyuncuların sadece listelendikleri pozisyonda değil, herhangi bir pozisyonda aldıkları puanları temsil eder.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir