Baskonia önemli bir zafer attı

Baskonia önemli bir zafer attı


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

ASVEL sezonun ilk galibiyetini aldı ve kurbanı oldu Baskoniaeve kim tarafından düştü 86-88 kontrol edemedikleri bir maçta. Fransız takımı, COVID-19 pozitifleri nedeniyle üç gün boyunca hareketsiz kaldıktan sonra geçen hafta rekabete geri döndü, ancak maçın çoğunda kalmayı başardı.

ASVEL’in zaferi tarihi olarak kabul edilebilir, çünkü hiçbir Fransız takımı Vitoria’da bir Euroleague maçı kazanmamıştı (1998’den beri 9 mağlubiyet), 35 yıl önce (Ekim 1985) Korac Kupası’nda bir önceki galibiyet.

Moustapha Güz Baskonia savunmasına 26 dakikada 19 sayı (8 üzerinden 8) ve 5 ribaund ile çok fazla hasar verdi. Antoine Diot 15 sayı, 7 asist ve 5 ribaund ile çok eksiksiz bir maça imza attı. Charles Kahudi 15 puan da kaydetti.

Baskonia devre dışı kalmadan önce yarışmayı dengelemesine rağmen, ASVEL üçüncü periyotta maçı bozarak Sonbahar’ın hızıyla öne geçti ve ev sahibinin geri dönüşüne son dönemde direnerek ilk galibiyetini elde etti. birçok engel.

Tonye Jekiri eski takımını 23 sayı 7 ribaund cezasına çarptırdı, ancak değiştirilmesini durduramadı. Pierria Henry 20 sayı, 6 asist ve 4 top çalma ile takip ederken, 4 mağlubiyet de aldı. Baskonia üst üste ikinci mağlubiyetini yaşıyor ve 2-3 rekor kırıyor.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir