Blake Griffin Serbest Kaldı, Devler Peşinde

2021-03-05T18: 25: 09 + 00: 00

2021-03-05T18: 25: 09 + 00: 00.

Semih Altınbaş

05 / Mar / 21 18:25

Eurohoops.net


Semih Altınbaş

Detroit Pistons ile Blake Griffin’in yolları ayrılıyor.


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

NBA’de 6 kez All-Star seçilen Blake Griffin, Detroit Pistons‘la kontratının sonlandırılması üzerinde anlaşma sağladı ve kısıtsız serbest oyuncu statüsüne geçiş yaptı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski‘nin haberine göre 31 yaşındaki yıldız oyuncuyla playoff adayları arasında çok güçlü ekipler ilgileniyor ve kendisi kararını önümüzdeki dönemde verecek.

New York Times’tan Marc Stein‘ın haberinde ise Griffin’le ilgilenen takımlar arasında Los Angeles Lakers, Miami Heat, Los Angeles Clippers ve Brooklyn Nets gibi ekipler yer alıyor.

Yine Wojnarowski, oyuncunun yeni adresi olması beklenen takımlara Brooklyn, Golden State Warriors, Miami ve Portland Trail Blazers‘ı dahil etti.

Bu sezonun geri kalanında 36 milyon 600 bin dolar ve 2021-2022 sezonu için 39 milyon dolarlık kontratı bulunan Blake Griffin’in menajeriyle Pistons arasında maaşta bir azalmayla serbest oyuncu statüsüne girmesi için anlaşmaya varıldı.

Detroit’in genel menajer Troy Weaver önderliğinde kulübün genç oyuncularına fırsat verilmesi yönünde yapılanmanın yeniden inşası talebinin bir ürünü olarak Griffin’le yollar ayrılıyor.

Sakatlıklarla boğuştuğu kariyerine başlarken günümüz basketbolunun büyük atletleri arasında yer alan Blake Griffin, All-Star Smaç Yarışmaları’nda bu yönden popülaritesini artırmıştı. Bu sezon 12.3 sayı – 5.2 ribaund – 3.9 asist gibi ortalamalara sahip.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!
NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir