Bogdan Bogdanovic: “Trae Young’la Bazen Kavga Ediyoruz Ama…”

2021-05-13T22: 34: 09 + 00: 00

2021-05-13T22: 34: 09 + 00: 00.

Arma Kaynar

13 / Mayıs / 21 22:34

Eurohoops.net


Arma Kaynar

Bogdan Bogdanovic, takım arkadaşı Trae Young hakkında konuştu…


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

Bu sezon Atlanta Hawks forması giyen Bogdan Bogdanovic, yeni takımıyla normal sezonu kapatmaya hazırlanırken 16,1 sayı ortalaması ile NBA kariyerinde rekora ulaşmış durumda ve %44 ile de üçlük atıyor.

Lise kariyerinden bu yana her zaman birincil ve neredeyse tek skorer olan Trae Young ise bu kez Bogdanovic gibi çok etkili bir takım arkadaşına sahip.

İkili, son olarak takımlarının Washington Wizards ile oynadığı maçta dev bir performans ortaya koyarken Young maçı 33 sayı ile tamamladı; Bogdanovic ise 20 sayı üreterek galibiyete kritik katkı verdi.

İkili, Bogdanovic’in sakatlığı sonrası daha üst düzey bir ilişki kurarken Sırp yıldız, bu ilişkiyi Wizards galibiyeti sonrası şu sözlerle değerlendirdi:

“Avrupa’da oynadığım dönemde iyi oyuncularla beraber oynadığınız zaman onlarla konuşmanız gerektiğini öğrendim. Hepimizin egoları var, hepimiz kendi oyunumuzu biliyoruz. Hepimiz iyi oyuncular olduğumuzu biliyoruz. Bu yüzden birbirimize yardımcı olabilmek adına bunları bir kenara bırakıp birbirimizle konuşmamız gerekiyor. Bu bir süreç ve bu sayede daha iyi bir kimya yakalayabiliyorsunuz. Bu takımın Trae Young’ın takımı olduğunu biliyoruz. Bununla kimsenin bir problemi yok, Young da bununla çok iyi başa çıkıyor. Ne kadar olgun düşündüğünü görmek ve her şeyi bildiğine şahit olmak inanılmaz. O çok zeki birisi. Bazen sözlü kavgaya giriyoruz ama bu kazanmak istediğimiz için oluyor. Kim ne derse desin, Young sadece kazanmak istiyor. Herkes kazanmak istiyor. Kaybetmekten hoşlanmıyoruz. Mücadele etmek de tam olarak bu noktada başlıyor. Eğer kaybederken kavga etmiyorsanız bir şeyi yanlış yapıyorsunuz demektir.”

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir