Büyük yangın, evlerin tahliyesi için “112”ye mesaj (Video)

2021-07-27T13:50:13+00:00

2021-07-27T13:50:13+00:00.

Dimitris Minaretzis

27/Tem/21 13:50

Eurohoops.net


Dimitris Minaretzis

Attika, Stamati’de Rodopoli’ye doğru çıkan, rüzgarların yayılmasına katkıda bulunması ve yeniden canlanmaların sürekli olması, salgınları azaltmak için “mücadele eden” güçlü İtfaiye’nin çalışmalarını zorlaştırdı.


Tης Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Hatta iki bölgede meydana gelen ev ve yerleşim yerlerinin boşaltılması için “112”ye mesaj gönderilirken, yanan çam kozalakları içeri girmesin ve yakmasın diye sakinlere evlerini sıkıca kapatmaları tavsiye edildi.

Bölgedeki ormanlık alanda devam eden yangın nedeniyle çok sayıda ev hasar gördü ve iki belediyeyi birbirine bağlayan çam ormanında şimdiden çok sayıda dönüm yandı.

Stamata bölgesinde sabah saat 11.30 sıralarında başlayan yangın, rüzgarın etrafa yayılmasıyla hızla yayılarak onlarca salgına neden oldu.

İtfaiye, güçlü bir kara ve hava kuvveti ile “savaş”a atılan bazı salgınları azaltmayı başardı. Şans eseri rüzgar biraz durdu, ancak 7 Beaufort civarındaki ani esintiler, sık ormanların ve birçok evin bulunduğu bir bölgede yeni bir yangının yayılmasına neden oldu.

Sadece İtfaiye ve Polisin hareket edebilmesi için trafik durduruldu ve sadece sakinlerin evlerini tahliye etmesine ve yaşlıları emniyete almasına izin verildi.

En son haberleri görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.