Canavar bir Luka Doncic tarih yazıyor ve Oyunlarda İspanya ile buluşuyor


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Bir maçtan daha fazlası, bir savaştı. Fakat Slovenya daha güçlüydü, saldırıya uğradı Litvanya ve yaklaşık için nitelikli Olimpiyat Oyunları tarihinde ilk kez. Luka Doncic Slovenya ile zafer için mücadele ederken, olimpiyat öncesi en iyi performansını final için kurtardı. 85-96 turnuvanın ev sahibi Litvanyalılar, bir Zalgirio Arena’da bayrağa.

Doncic, milli takımla ilk triple-double’ını -FIBA ​​basketbolda ikincisini- elde etti, imza attı. 31 sayı, 13 asist ve 11 ribaund yolda 33 dakika içinde. Turnuva boyunca destansı rakamlara ulaşan 22 yaşındaki oyuncu, kendisine en çok ihtiyaç duyulduğu anda efsanevi bir performans sergiledi.

Doncic’le birlikte, Vlatko Cancar Y Jaka Blazic Aleksander Sekulic liderliğindeki takımda sırasıyla 18 ve 16 sayı kaydettiler.

Litvanya ise bağımsızlığından bu yana ilk kez bir Olimpiyat etkinliğini kaçıracak. İlk yarıda (52-52) oyunu eşit tutmayı başarmasına rağmen, oyun ilerledikçe takım arkadaşlarını nasıl ekleyeceğini bilen bir Doncic’i kontrol edemedi. Mantas Kalnietis, Arnas Butkevicius ve Jonas Valanciunas, Litvanya takımını 14’er sayı ile yönettiler, ancak hayal kırıklığı yaratan bir elemeyi önlemek için yetersizdi.

Slovenler şimdi Arjantin, Japonya ve İspanyol seçimi “Ölüm Grubu” haline gelmiş gibi görünen Tokyo’daki zorlu C Grubu’nda.

Fotoğraf: FIBA

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.