Sinan Güler: “Sertaç Şanlı, Türkiye Basketbolundaki Cam Duvarı Yıkmak İçin Önemli Bir Adım Attı”

Sinan Güler: “Sertaç Şanlı, Türkiye Basketbolundaki Cam Duvarı Yıkmak İçin Önemli Bir Adım Attı”

2021-07-04T12:32:06+00:00

2021-07-04T12:34:29+00:00.

Arma Kaynar

21/04/Salı 12:32

Eurohoops.net


Arma Kaynar

Darüşşafaka Tekfen’in formasını giyen Sinan Güler, özel bir röportaj verdi…


Eurohoops Ekibi tarafından / info@eurohoops.net

Darüşşafaka Tekfen’in ve Türkiye basketbolunun en tecrübeli isimlerinden birisi olan Sinan Güler, Fanatik’e açıklamalarda bulundu.

Sertaç Şanlı‘nın Anadolu Efes‘ten İspanyol devi Barcelona’ya transferini de değerlendiren Sinan Güler, şunları kaydetti:

“Sertaç bu sene Avrupa’nın en iyi pivotlarından biriydi. Özellikle kendi takımındaki diğer uzun oyuncuların sakatlık sürecinde takımı ayakta tuttu. Şampiyonlukta da büyük bir katkısı var. Bununla birlikte bu gördüğümüz hikayede, bir nevi futbolcuların yurt dışına çıkmasından cesaret bulmanın getirdiği bir ortam var diye düşünüyorum. Diğer tarafından da kendi fırsatlarını yaratabilmek ve Türkiye basketbolunda görmek durumunda kaldığımız cam duvarı yıkmak adına çok önemli bir adım. Onun için müthiş bir tecrübe olacaktır. Keyifle onu takip edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, 37 yaşındaki milli oyuncu gelecek sezon Darüşşafaka Tekfen’de devam edeceğini belirterek, “Basketbolda en üst seviyeden en alt seviyeye çok ciddi ekonomik kemer sıkma yöntemleri uygulandı. Bu sürecin içerisinde biz de opsiyonumuzu geçen sene kapatmıştık. Şu anda Darüşşafaka ile devam ediyorum” açıklamasında bulundu.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir