Coosur Real Betis, Unicaja de Málaga pahasına yayında


Tarafından Alex Molina / info@eurohoops.net

Betis, Endülüs derbisini Unicaja de Málaga’ya karşı 78-75 kazandı. Her iki maçta da Malaga’yı mağlup eden Sevilla’lılar, küme düşme yerlerinden bir hafta daha uzakta devam etmek için galibiyetle nefes alıyor.

İlk yarının büyük bölümünde 10 sayıya yakın avantajlara sahip oldukları maça harika bir başlangıç ​​yapmalarına rağmen, Unicaja Betis’in yavaş yavaş oyuna yaklaştığını, hatta devre arasında 37-35’le öne geçtiğini gördü.

Soyunma odalarından geçtikten sonra, bu aynı dönemlere gittiğimiz eşitlik, skorbordda herhangi bir takım çıkaramadan devam etti. Bu oyunda harika dakikalar görebiliriz. Yannick NzosaUçsuz bucaksız kollarıyla tüm yerel saldırıları şartlandıran ve bize iki büyük smaç vererek umut verici boyutunu bir yürüyüşe çıkardı. Henüz 17 yaşında olan Nzosa, kariyerinde yeni zirveler olan 11 sayı ve 15 PIR ile maçta seçeneklere sahip olan Unicaja’dan sorumluydu.

Ancak oyun bir pivot meselesi değildi ve Darío Brizuela ile James Feldeine arasında harika bir skor düellosu yaşayabildik. ‘La mamba vasca’ 17 sayı ile hücumda Unicaja de Málaga’yı en iyi konuşan oyuncu olurken, Dominik 24 sayı ile maçın en skorer ismi oldu ve son dakikalarda çok önemli basketler attı.

Maçı kazanma seçenekleriyle son dakikada seçeneklerle gelen malagueños, kaçırılan çok sayıdaki üçlü ile oldukça koşullanmış durumda: Katsikaris tarafından sadece 10 vuruş için 36’ya kadar üçlü vuruldu Yunanlıların Unicaja takımında galibiyetle ilk çıkışını yapmasını engelleyen çok ağır bir levha.

Bugünkü maçta Unicaja için art arda beş yenilgi olurken, Betis sıralamaların biraz altında nefes almak için art arda üç yenilgi serisi kırar.

acb Fotoğraf / D. Ligero

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.